Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 13 grudzień 2017 12:25

Mikołajki i Dzień Wolontariusza w OPS

Tradycyjnie zawitał do grzecznych dzieci św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, aby przynieść radość dzieciom. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbyła się Zabawa Mikołajkowa  zorganizowana przy muzyce oraz warsztaty plastyczne, malowanie......

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie odbyła się Zabawa Mikołajkowa  zorganizowana przy muzyce oraz warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, taniec na gazecie, bitwy ?śnieżnymi kulami? i inne. 

Dzieci wraz z rodzicami ?zagościli u fryzjera?, angażując się w zabawy chustą animacyjną, a podarunek od św. Mikołaja dostały wszystkie dzieci. Dziękujemy wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc przy zabawie. A dzieci już dobrze wiedzą, że warto  być przez cały rok grzecznym dzieckiem i później dobrze bawić się na wspólnej zabawie w dniu 6 grudnia.

image

W przeddzień Zabawy Mikołajkowej zorganizowane zostało spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza dla wolontariuszy działających na rzecz Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

Uroczystość, która upłynęła przy miłych rozmowach z wolontariuszami, została urozmaicona pokazem artystycznym wykonanym przez dzieci ze Świetlicy Socjalnej przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

Wolontariat w OPS z roku na rok sukcesywnie rozwija się i zmienia. Obecnie Wolontariuszami w naszym Ośrodku są nie tylko jego klienci, ale również osoby, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z pomocą społeczną, a zgłaszają się do Ośrodka wyłącznie po to, aby zostać wolontariuszem.

image

Nasi Wolontariusze to bardzo zróżnicowana grupa, są wśród nich uczniowie, studenci, osoby czynne zawodowo, emeryci, a także osoby bezrobotne. I między innymi dzięki temu zróżnicowaniu mogą skutecznie podejmować tak różne stawiane przed nimi zadania.

Wolontariusze od lat wspierają swoimi działaniami placówki funkcjonujące w strukturze OPS - świetlica socjalna, środowiskowe domy samopomocy, intensywnie pracują z dziećmi nad poprawą ich wyników w nauce, pomagają bezrobotnym w poszukiwaniu pracy, stanowią niezastąpione towarzystwo dla osób starszych i samotnych, pomagają przy realizacji różnego rodzaju projektów socjalnych. W oparciu o nawiązaną przez OPS współpracę, pomagają również nyskim fundacjom i stowarzyszeniom, przy okazji realizowanych przez nie ważnych społecznie inicjatyw

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pomoc i okazaną dobroć.

Do podziękowań załączamy list Rzecznika Praw Dzieckahttp://mail.exciting-news.pl/p/oi9zp4mtkj/n6es78pfcx/

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

Ostatnio zmieniany środa, 13 grudzień 2017 23:27
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech