Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 06 listopad 2017 14:37

Podsumowanie kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł"

Za nami kolejna edycja kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł", skierowanej do młodych ludzi. W jej ramach odbył się konkurs „Na skrzydłach przyjaźni" w którym wzięli udział uczniowie szkół. Dziś w Urzędzie Miejskim wręczono nagrody autorom najlepszych prac....

Głównymi celami kampanii Zachowaj trzeźwy umysł" są wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży oraz ograniczenie podejmowania przez nich ryzykownych zachowań. W kampanii uczestniczyło 11 szkół z naszej gminy.

W tym roku kampania odbywała się pod hasłem Na skrzydłach przyjaźni". Jednym z elementów akcji był konkurs plastyczno-literacki skierowany do uczniów podstawówek i gimnazjów. Zadaniem młodych ludzi było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej z wybranym książkowym bohaterem. Motywem przewodnim była szeroko rozumiana przyjaźń.

image

image

image

Dzieci i młodzież chętnie przystąpiły do zabawy wykazując się zrozumieniem tematu, kreatywnością i wyobraźnią. Najlepsze prace zostały dziś nagrodzone w Urzędzie Miejskim. Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz - główna (bezprzewodowy zestaw muzyczny) przypadła Natalii Markowicz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie. 

image

image

image

image

Dodajmy, że szkoły, które przystąpiły do kampanii otrzymały bogate pakiety edukacyjne dla uczniów, a także rodziców i nauczycieli.

Szkoły z gminy Nysa uczestniczące w kampanii:

 1. Szkoła Podstawowa nr 1
 2. Zespół Szkół Sportowych w Nysie
 3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie
 4. Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie
 5. Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie
 6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej
 7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach
 8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy
 9. Gimnazjum nr 1 w Nysie
 10. Gimnazjum nr 2 w Nysie
 11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kopernikach

Łukasz Bressa

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech