Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 31 październik 2017 14:50

Inwestycje dla najmłodszych!

Tylko w ostatnich miesiącach na remonty w szkołach i przedszkolach przeznaczono ponad milion złotych. Powstały m.in zupełnie nowe pracownie w szkole Goświnowicach oraz kuchnia w Przedszkolu nr 9 w Nysie....

W szkole w Goświnowicach uczniowie cieszą się z dwóch nowych pracowni. Adaptacja strychu na klasy lekcyjne okazała się strzałem w dziesiątkę - zgodnym chórem podkreślają dzieci i nauczyciele. Remont został przeprowadzony w czasie tegorocznych wakacji. - Jedna z sal jest pracownią klasy czwartej, zaś druga pracownią językową - mówi Gabriela Sowa, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach. - Nowe sale służą całej naszej szkolnej społeczności - dodaje.

image

image

image

image

image

image

W Goświnowicach cieszą się z nowych klas, zaś  w Przedszkolu nr 9 z nowej kuchni, która funkcjonuje od września.  Pyszne, zdrowe posiłki, dostosowane do potrzeb i wieku dzieci są przygotowywane na miejscu przez doświadczone kucharki. Trzeba przyznać, że aż ślinka cieknie na samą myśl o tych pysznościach. - Bardzo się cieszymy. Wreszcie, po wielu latach zmodernizowano naszą kuchnię. - mówi Aleksandra Wójs, dyrektor Przedszkola nr 9 w Nysie. - Codziennie przygotowujemy  świeże posiłki dla naszych dzieci. Każdego dnia kupujemy nowe produkty, by obiady były smaczne i zdrowe. - dodaje.

Menu jest przygotowywane zgodnie z najnowszymi normami żywieniowymi w porozumieniu z rodzicami dzieci. - U nas serwujemy także posiłki dla dzieci z problemami żywieniowymi, które muszą zachować odpowiednią dietę. -  mówi Aleksandra Wójs. - Dla naszych kucharek to nie problem. Są odpowiednio przeszkolone, by przygotowywać jedzenie także dla podopiecznych borykających się z dolegliwościami zdrowotnymi. - zauważa. Dodajmy, że na co dzień do Przedszkola nr 9 w Nysie uczęszcza 100 dzieci.

image

image

image

image

 Łukasz Bressa

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany środa, 01 listopad 2017 02:21
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech