Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Sukces piłkarzy z Akademii Młodych Orłów w Szumperku

W ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy pod nazwą  „Sport bez granic” grupa piłkarzy z Akademii Młodych Orłów PZPN w Nysie wzięła udział w turnieju piłkarskim w partnerskim mieście Szumperku....

 Wydarzenie odbyło się 28 września.

Piłkarze z rocznika 2007 pod pieczą trenera Marcina Krótkiewicza okazali się najlepsi w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo najlepszym graczem turnieju z tego rocznika okrzyknięto Sławomira Sosulskiego. Młody zawodnik otrzymał wyróżnienie wręczone przez vice starostę Szumperka Jana Přichystala.

image

image

image

image

Młodsi piłkarze z rocznika 2009 pod wodzą trenera Adama Czabanowskiego także wypadli bardzo dobrze, plasując się tuż za podium w stawce siedmiu drużyn.

image

image

Po zakończonym turnieju młodzi piłkarze wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego Martina Buchtova z Urzędu Miasta w Szumperku wręczyła delegacji z Nysy pamiątkowe gadżety. Dla młodych piłkarzy było to ważne doświadczenie. Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili do Nysy. Młodzi adepci piłki nożnej już nie mogą się doczekać udziału w kolejnych turniejach organizowanych przez miasta partnerskie Nysy.

image

image

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech