Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 04 wrzesień 2017 17:03

Nowy rok szkolny w nowej rzeczywistości

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież czeka sporo zmian. Likwidacja gimnazjów, powrót 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum - oto najważniejsze z nich....

Koniec wakacji - czas powrócić w szkolne mury. Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież czeka sporo zmian. Likwidacja gimnazjów, powrót 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum - oto najważniejsze z nich.

W Nysie nowy rok szkolny rozpocznie ponad 1500 przedszkolaków i ponad 3700 uczniów w szkołach podstawowych. - W tym roku w związku z reformą oświaty włączamy Gimnazjum Nr 2 do szkoły Podstawowej Nr 10, zaś Gimnazjum nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 5. - mówi Adam Fujarczuk, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty. - Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 5 będą więc teraz mieścić się w dwóch budynkach.- wyjaśnia Fujarczuk.

image image
image image
image image

Kuchnie we wszystkich przedszkolach i pierwszy w województwie plac sensoryczny

Przez całe wakacje trwały intensywne remonty w nyskich szkołach i przedszkolach. Większość inwestycji została już ukończona - ostatnie z nich dobiegają końca. Wkrótce dzieciaki będą mogły zjeść smaczny, zdrowy obiad przygotowany w nowej kuchni Przedszkola nr 5. Ta placówka była ostatnią w gminie z żywieniem na zasadzie cateringu. Oznacza to, że gmina Nysa przywróciła kuchnie i stołówki do wszystkich przedszkoli! Konsekwentnie przywracane są także stołówki i kuchnie w szkołach.

Po obiedzie maluchy będą mogły spożytkować energię na nowoczesnym placu sensorycznym, który powstał w tej samej placówce. Pierwszy taki obiekt na Opolszczyźnie jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

image

image

image

image

Więcej o reformie oświaty i remontach w szkołach w krótkim materiale filmowym. Zapraszamy do obejrzenia.

Łukasz Bressa

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 wrzesień 2017 20:23
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech