Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Wakacje to okres beztroski, radości. W Świetlicy Socjalnej z programem zajęć socjoterapeutycznych wiele się dzieje i nie ma czasu na nudę....

Wakacje rozpoczęliśmy integracją międzypokoleniową Piknikiem z książką „Lato wierszem pisane”. Była to wspólna inicjatywa Dziennego Domu Pobytu, Biblioteki Pedagogicznej  w Nysie oraz Świetlicy Socjalnej z programem zajęć socjoterapeutycznym funkcjonującej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie. Zorganizowana została wspólna zabawa, czytanie wierszy, malowanie letniego obrazu na folii, a wszystko to w pięknym ogrodzie Dziennego Domu Pobytu w Nysie. Była to to już kolejna inicjatywa, która rozwija wzajemną sympatię i szacunek między pokoleniami, tych starszych i tych troszkę młodszych.

image

A dla wszystkich dzieci zabawy w których biorą udział, czy sportowe rywalizacje, dają wiele satysfakcji. Wizyta w popularnej sali zabaw dla dzieci, kręgielni, kinie, czy udział w czwartkach lekkoatletycznych i  podchodach w Parku Miejskim wywołuje pozytywne emocje. Wspólne wyjście na lody potęguje ich znakomity smak, smakują wtedy wyśmienicie.

Kadra świetlicy dbała o ofertę ciekawych zajęć plastycznych, czy arteterapeutycznych. Dzięki pomysłowości wychowawców i wychowanków zrealizowano wspaniałe prace, niektóre z nich można podziwiać do końca sierpnia na wystawie pt. „Bajki i film na wakacjach”  zorganizowanej w Bibliotece Pedagogicznej w Nysie.

image

Podczas wakacji podopieczni świetlicy, uczniowie Carolinum, seniorzy z Dziennego Domu Pobytu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu Filia w  Nysie w ramach projektu „Wyzwól swoją wyobraźnię – zostań twórcą!” w ramach „Opolskie EDUKO 2017” mieli możliwość uczestniczenia w wyjazdowych warsztatach do Kubic, Lipowej i Konradowej. Wszyscy przysłuchiwali się bajkom, które zostały napisane przez licealistów Carolinum oraz dzieci ze świetlicy socjalnej, a które przepięknie czytali seniorzy. Do zajęć zostały również zaproszone dzieci, które uczęszczają na zajęciach organizowanych w świetlicach wiejskich. Podczas spotkań zostały nawiązane nowe znajomości oraz ilustracje do czytanych bajek.

image

Dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Powiatowego w Nysie  - Edwarda Hałajko, nasi podopieczni brali udział w bezpłatnych warsztatach muzealnych. Prowadzone w ciekawy sposób zajęcia  rozbudziły w młodych ludziach zainteresowanie sztuką, historią oraz dziejami naszego miasta.

image

image

 „Szlakiem nyskich zabytków” to kolejna propozycja zorganizowana w ramach współpracy Pedagogicznej Biblioteki z Oddziałem PTTK Tryton w Nysie oraz Świetlicy Socjalnej przy OPS w Nysie. Dzieci i młodzież odwiedziły Bibliotekę, gdzie oglądały księgozbiór promujący historię Nysy. Podczas wycieczki poznały dzieje najważniejszych zabytków Nysy opowiedziane przez Agnieszkę Popradę. Szlak zakończono w Bastionie św. Jadwigi, gdzie po wystawie multimedialnej oprowadzał uczestników Jarosław Srębacz.

image

Nie obyło się również bez zajęć edukacyjnych z dziedziny zdrowego stylu życia w ramach Bezpiecznych Wakacji, które poprowadziła Maria Osiecka, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nysie. Wychowankowie zadawali pytania np. jak unikać kleszczy, co robić, aby nie zatruć się grzybami, jak bezpiecznie spędzać czas wolny i nie ryzykować utratą zdrowia, a także i życia. Również warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z internatu z cyklu „Sieciaki na wakacjach” prowadzone przez kadrę świetlicy są przykładem, ze można czas spędzać zarówno przyjemnie, jak i pożytecznie.

image

A przed nami jeszcze zaplanowana wizyta u ratowników Wojewódzkiego Centrum  Szkolenia Ratownictwa Wodnego Oddział w Nysie, podczas której przypomnimy sobie o bezpieczeństwie nad wodą, a także spędzimy radośnie czas nad Jeziorem Nyskim. 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech