Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 22 sierpień 2017 12:26

Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik zawita do Nysy!

Już 25 sierpnia do Nysy przyjedzie Naukobus Centrum Nauki Kopernik z wystawą objazdową ?Eksperymentuj?. Stacje badawcze zostaną rozstawione w hali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Nysie....

Mobilna wystawa będzie się składać z 15 interaktywnych eksponatów, które będzie można przetestować, dzięki czemu jej odbiorcy poznają m.in. tajniki ludzkiego organizmu, spróbują oszukać swoje zmysły, czy też dowiedzą się jak wykorzystać matematykę w praktyce.

Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do dalszego samodzielnego zdobywania wiedzy. Wystawa jest finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a Naukobus zawita w tym roku niemal do 100 miejsc w Polsce.

 Naukobus to kolejny program obok Uniwersytetu Młodego Odkrywcy i Wsparcia dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności nauki ujętej w tzw. strategii Gowina dla nauki i szkolnictwa wyższego.

Andrzej Babiński
Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 sierpień 2017 23:26
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech