Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Zielone podwórka - wpłynęło 10 wniosków

W ramach tegorocznej edycji programu „Zielone podwórka” do Urzędu Miejskiego wpłynęło 10 wniosków. Wszystkie przeszły już procedury formalno-prawne. Teraz będą oceniane pod kątem merytorycznym.  ...

W ramach tegorocznej edycji programu „Zielone podwórka” do Urzędu Miejskiego wpłynęło 10 wniosków. Wszystkie przeszły już procedury formalno-prawne. Teraz będą oceniane pod kątem merytorycznym.  

Wnioski dotyczyły m.in. utworzenia siłowni zewnętrznej, doposażenia placów zabaw w nowe urządzenia czy utworzenia kontenerów podziemnych na odpady. Wnioskowano także o utworzenie tzw. „Ogrodu społecznego”. - Teraz wszystkie propozycje przejdą ocenę merytoryczną - mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz. Myślę, że w ciągu dwóch tygodni pojawi się lista, która będzie wskazywała jakie projekty są przeznaczone do realizacji. - dodaje.

Rekreacja i integracja

Program ma na celu nie tylko poprawę estetyki miasta, ale służy także integracji mieszkańców i rekreacji. Skierowany jest do Wspólnot Mieszkaniowych, Spółdzielni Mieszkaniowych oraz osób prawnych nie działających w celu osiągnięcia zysku z terenu Gminy Nysa.

Do tej pory w ramach programu „Zielone Podwórka” m.in. doposażono place zabaw przy ul. Ujejskiego, a także w Przedszkolu nr 1 w Nysie oraz wyremontowano ogrodzenie Żłobka nr 1 w Nysie.

image

image

 Łukasz Bressa

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech