Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nyskie Pogotowie Opiekuńczo-Adopcyjne dla Zwierząt „ŁAPA”

Pomóżmy naszym braciom mniejszym. Lato to dla nich szczególnie trudny okres. By pomóc, nie trzeba wiele....

Sezon wakacyjny kojarzy nam się niemal zawsze z miłymi doznaniami i wspomnieniami. Dla wielu zwierzaków to jednak okres szczególnie trudny, a czasami wręcz traumatyczny. To właśnie latem do schronisk i placówek pomagających zwierzętom trafia najwięcej czworonogów. Na szczęście są ludzie, którzy bezinteresownie niosą pomoc naszym braciom mniejszym. Jak zawsze mnóstwo pracy mają wolontariusze z Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo-Adopcyjnego dla Zwierząt „ŁAPA”.

- Jak co roku, zwierząt w wakacje jest bardzo dużo - mówi Magdalena Kucfir z „ŁAPY”. - W tej chwili mamy pod opieką już około 70 kotów, 10 psów i 40 dzikich zwierząt. Tylko w tym tygodniu pod opieką wolontariuszy znalazł się kolejny jeż, a także dzięcioł. Co istotne, my także możemy pomóc. By to zrobić, nie trzeba wiele.

image

- Potrzebujemy wszelakiej pomocy dla naszych zwierzaków. Od karmy poprzez żwirek dla kotów po środki czystości, koce i miski. - mówi Magdalena Kucfir. – Akcesoria dla zwierzaków można dostarczyć do naszej siedziby na ul. Szczecińskiej 8, albo skontaktować się z nami za pośrednictwem Facebooka.

Wciąż trwa także Wakacyjny Bazarek 2017 dla Nyskiej „ŁAPY”. Całkowity dochód z niego zostanie przeznaczony na utrzymanie i leczenie podopiecznych Pogotowia dla Zwierząt. Więcej informacji o akcji na Facebooku pod linkiem bazarek "ŁAPA"[1].

image

Zwierzę to nie zabawka

Niestety, wiele zwierząt jest porzucanych w okresie letnim przez właścicieli. Pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka i decyzja o jego posiadaniu wiąże się z odpowiedzialnością. Zadbajmy więc o to, by wyjeżdżając na urlop zabrać zwierzę ze sobą, bądź pozostawić pod opieką rodziny lub przyjaciół. Dobrym rozwiązaniem są także hotele dla psów.

Nie zostawiajmy zwierząt w aucie!

Pamiętajmy również o tym, by w upalne dni nie zostawiać naszym czworonogów w samochodzie. Opiekunowie zostawiają je na moment chcąc zrobić np. zakupy. Ta „chwila” spędzona w supermarkecie może kosztować naszego pupila życie. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. W nagrzanym samochodzie może ona osiągnąć wartość nawet 60 st. Celsjusza! Nie bądźmy także obojętni i reagujmy gdy widzimy taką sytuację, np. alarmując odpowiednie służby.

image

Łukasz Bressa

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Urząd Miejski w Nysie

References

  1. ^ bazarek "ŁAPA" (www.facebook.com)

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech