Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 28 czerwiec 2017 16:10

Gmina Nysa otrzymała Honorową Odznakę Primus in Agendo

Gmina Nysa otrzymała Honorową Odznakę Primus in Agendo. Wyróżnienie jest przyznawane  za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej i rodziny....

Dziś w Warszawie Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz odebrał z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej i Wiceministra Stanislawa Szweda Honorową Odznakę Primus in Agendo. Gmina Nysa otrzymala to odznaczenie za kompleksowe podejście i programy mające na celu poprawę życia mieszkańców Gminy Nysa, a także za promowanie modelu dużej rodziny i nowatorskie rozwiązania, których celem jest odwrócenie skutków negatywnych zmian demograficznych.

image

Konsekwentne wspieranie rodzin

Nagroda jest rezultatem ciężkiej i konsekwentnej pracy na rzecz wspierania rodzin i dzietności w naszej gminie. Polityka prorodzinna jest bowiem jednym z filarów programu obecnych władz. Oprócz unikatowego w skali Polski bonu wychowawczego i Karty Dużej Rodziny, Nysa stawia też na dobre miejsca pracy i  tanie mieszkania dla młodych.  Dużym powodzeniem cieszył się pilotażowy program "Działki dla młodych",  w ramach którego młode małżeństwa nabyły działki budowlane za jedyne 15% wartości i mogą rozpocząć budowę wymarzonych domów w naszym mieście. Niedługo ruszy też u nas pełną parą rządowy programu "Mieszkanie plus". Program zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem, w których stawki czynszów będą niższe od rynkowych nawet o połowę. W Nysie na działce na rogu ulic Grodkowskiej i Franciszkańskiej powstaną 104 mieszkania. Dobrą wiadomością jest też z pewnością powrót na FSO branży motoryzacyjnej. Na terenie po byłej fabryce zainwestują dwie firmy, które zatrudnią łącznie około 150 osób. 

image

Wkrótce w Nysie ruszy budowa mieszkań dla 104 rodzin w ramach programu "Mieszkanie plus"

imageBranża motoryzacyjna wraca na FSO! Dwie firmy zatrudnią łącznie około 150 osób

Więcej dzieci, więcej małżeństw

Działania Nysy w sferze polityki prorodzinnej juz teraz przynoszą wymierne rezultaty.  Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują , że statystyki demograficzne w naszej gminie wyraźnie idą w górę. W 2016 r. urodziło się o ponad 1/5 więcej dzieci niż w 2015r. Liczba zawieranych małżeństw wzrosła natomiast aż o 1/4. Jest to jeden z najlepszych wyników w kraju za rok 2016.

image

 Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 
Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 czerwiec 2017 00:46
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech