Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Nyscy gimnastycy powalczą o medale

Trzymajmy kciuki za naszych! Już w najbliższy piątek (26 maja) rozpoczynają się Mistrzostwa Polski we wszystkich sportach gimnastycznych. Nysę będzie reprezentować 7-osobowa grupa sportowców. W Mistrzostwach weźmie udział około 350 zawodników z klubów z całej Polski. 

 18 sierpnnia 2008 r., Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - cała Polska trzyma kciuki za Leszka Blanika. Nasz faworyt nie zawodzi i zdobywa złoty medal w efektownej konkurencji skoku przez konia. Być może już wkrótce kolejny, wielki sportowy talent objawi się podczas MP w stolicy naszego kraju. Warszawsko-Mazowiecki Związek Sportów Gimnastycznych i Polski Związek Gimnastyczny organizują w dniach 26-28 maja 2017 roku (po raz pierwszy w Warszawie) Mistrzostwa Polski we wszystkich sportach gimnastycznych. Zawody zostaną rozegrane w następujących konkurencjach: gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn, gimnastyce artystycznej, akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i skokach na ścieżce.

image 

Na starcie MP stanie 350 zawodników z 53 klubów. Patronat nad zawodami sprawują Polski Komitet Olimpijski i Prezydent m.st[1]. Warszawy. Przewodniczącą Komitetu Honorowego jest Irena Szewińska – członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, trzykrotna mistrzyni olimpijska w Tokio (1964 r.), Meksyku (1968 r.) i Montrealu (1976 r.). A w skład Komitetu Honorowego wchodzą m.in. polscy mistrzowie olimpijscy, przedstawiciele świata nauki, kultury i warszawskiego samorządu. 

Zawody zostaną rozegrane w ursynowskiej hali „Arena” przy ulicy Pileckiego 122.

Barwy Nysy reprezentować będą: Weronika Antosiak, Anita Dłużeń, Klaudia Mierzwiak, Jowita Dunaj, Filip Wroński, Patryk Siamro, Szymon Polaczy. Trenerami naszych zawodników są Grzegorz Trela, Mariusz Wroński i Bogusław Budzeń. 

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej
Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech