Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 13 kwiecień 2017 20:59

Głosujemy na pomysły do budżetu marszałkowskiego!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu nyskiego, którzy ukończyli 16 rok życia do oddania swojego głosu na projekt z terenu Gminy Nysa pn. ?Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z placówek edukacyjnych w Białej Nyskiej, Kopernikach, Lipowej i Jarnołtowie?...

Głosować będzie można od 24 kwietnia do 19 maja 2017r. w formie elektronicznej na www.budzet.opolskie.pl  oraz w formie papierowej na kartach projektu. 

12 kwietnia br. została opublikowana lista projektów złożonych do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które zostały dopuszczone do głosowania. Z terenu powiatu nyskiego przeszło 9 inicjatyw powiatowych. Jedną z nich jest projekt z terenu Gminy Nysa pn. ?Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z placówek edukacyjnych w Białej Nyskiej, Kopernikach, Lipowej i Jarnołtowie? (KOD PROJEKTU P/ONY/8/DEP), który skierowany jest do uczniów-dzieci zamieszkujących sołectwa: Biała Nyska, Iława, Koperniki, Lipowa, Morów, Przełęk, Podkamień, Siestrzechowice, Wierzbięcice, Jarnołtów, Kijów, Łąka, Jodłów, Kałków, Buków, Nadziejów.

W ramach projektu w okresie od września do grudnia 2017r. zostaną przeprowadzone 4 edukacyjne bloki tematyczne:

1)  Zielona planeta,
2)  Z techniką za pan brat,
3)  Spotkanie z historią,
4)  Spotkanie z kulturą.

Działania zrealizowane w ramach projektu przyczynią się do upowszechnienia edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz wyrównania szans w dostępie do edukacji, szczególnie dzieci z obszarów wiejskich Gminy Nysa i Gminy Otmuchów. Działania projektu umożliwią rozszerzenie oferty edukacyjnej i wprowadzenie zajęć ? wycieczek krajoznawczych ? uatrakcyjniających standardową edukację przedszkolną i szkolną. Uatrakcyjnienie i rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej i szkolnej poprzez wprowadzenie pomysłowych i nowatorskich zajęć dydaktycznych w terenie (organizacja 5 wycieczek tematycznych dla 4 placówek edukacyjnych) przyczyni się do zaszczepienia idei nauki przez poznanie i doświadczenie jak i poznawczego i aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci-rodziny. Takie działania przyczynią się również do promocji oferty turystyczno-kulturalnej Województwa Opolskiego oraz budowania więzi i poczucia przynależności do danego regionu. Dzięki realizacji projektu zostanie wzmocniona atrakcyjność i jakość edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Przypomnijmy ? głosować może każdy mieszkaniec województwa opolskiego, który ukończył 16 lat. Każdy będzie mógł głosować tylko jeden raz, oddając maksymalnie dwa głosy ? jeden na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne (głosować można na zadania powiatu i subregionu swojego zamieszkania). Wyniki głosowania powinny być znane do końca czerwca tego roku. 

Bądź aktywny, zagłosuj i wesprzyj dzieci z terenu Gminy Nysa ? liczy się każdy głos! 

Zachęcamy pozostałych autorów projektów z terenu Gminy Nysa startujących w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do przekazania informacji o ich projekcie celem promocji na stronie Urzędu. 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
 
Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany środa, 24 maj 2017 00:59
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech