Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 11 kwiecień 2017 20:22

Współpraca szkół ponadgimnazjalnych z PWSZ

W dniu 7 kwietnia br. w Sali Senatu PWSZ w Nysie odbyło się spotkanie władz uczelni z władzami Powiatu Nyskiego reprezentowanymi przez starostę Czesława Biłobrana i wicestarostę Piotra Woźniaka oraz z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych....

pwsz logoCelem spotkania było zacieśnienie szeroko pojętej współpracy uczelni ze szkołami średnimi.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, omówienia dotychczasowej współpracy oraz do dyskusji dotyczącej oczekiwań ze strony szkół naszego regionu w stosunku do PWSZ w Nysie.

W trakcie dyskusji starosta nyski Czesław Biłobran, podkreślił możliwości, jakie daje młodzieży ponadgimnazjalnej kontakt ze środowiskiem akademickim. Zaproponował także wypracowanie rozwiązania systemowego współpracy integrującej potencjał uczelni z potencjałem szkół ponadgimnazjalnych oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W czasie otwartej dyskusji ustalono, że zarówno szkoły ponadgimazjalne, jak i uczelnia będą dążyć do wypracowania długoterminowej strategii współpracy.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech