Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
sobota, 01 kwiecień 2017 00:09

Młodzi Nysianie z G2 przywieźli worek medali!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dziewięć złotych medali w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych zdobyli podopieczni Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gim2" w Nysie....

W sobotę, 25 marca 2017 b.r. w Korfantowie rozegrano Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych w kategoriach dzieci młodszych, dzieci starszych oraz młodzików. W zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z terenu naszego województwa, w tym duża grupa dzieci i młodzieży objętej szkoleniem w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego.

Zawody zakończyły się dla naszych lekkoatletów  ogromnym sukcesem - w 12 rozegranych biegach  nasza grupa 22 razy stawała do dekoracji, zdobyliśmy 9 złotych medali (5 w grupach dziecięcych oraz 4 w grupach młodzikowskich), 6 brązowych (po 3 w grupach dziecięcych i młodzikowskich), siedmiokrotnie nasi zawodnicy stawali na miejscach od 4 do 6. 

image 

Do rywalizacji młodych sportowców przygotowali Tomasz Kołodziej, Dariusz Sieroń i Jacek Ryszewski.     

Mistrzami województwa w swoich kategoriach zostali:

Hanna Kamienik                              2007

Amelia Krysiak                                2005

Agnieszka Dudek                            2004

Natalia Bentka                                2003

Nina Barcik                                    2002

Jakub Stanisławczyk                      2006

Adam Tarnowski                             2005

Maciej Ryszewski                          2003

Patryk Nowak                                2002             

Brązowe medale wywalczyli:

Natalia Kurowska                            2007

Julia Barcik                                    2002

Dominik Rydlewski                         2005

Jan Światek                                   2004

Dominik Węgrzynowski                   2003

Radosław Pawlik                            2002 

Miejsca od 4 do 6: 

5. Justyna Kurowska                      2007     

5. Kinga Różak                              2006     

5. Dominik Szylar                           2004     

6. Agata Chudy                              2003     

5. Adam Rydlewski                         2007    

4. Dawid Naja                                 2004     

6. Piotr Dżendżera                          2004      

Miejsca pozostałych zawodników: 

Dziewczęta 2007

8. Małgorzata Paterek,

14. Laura Wykurz,

17. Amelia Krężałek, 

Dziewczęta 2006 

14. Oliwia Hrydziuszko,

17. Izabela Grubiak,

18. Aleksandra Malara,

19. Maja Czarnobrewa,

20. Kinga Spychalska,

26. Agnieszka Krzyżowska, 

Dziewczęta 2005 

9. Amelia Mazurek,

13. Milena Kowalczyk,

14. Natalia Kuczma,

15. Oliwia Stępniowska, 

Dziewczęta 2004 

9. Natalia Kołodziej,

23. Emilia Porchacz,

24. Julia Chudy,

29. Martyna Kozłowska,

35. Amelia Radziejewska,

38. Oliwia Furmanek, 

Dziewczęta 2002 

7. Agata Krawczyk, 

Chłopcy 2006 

11. Kacper Durejko,

12. Szymon Florek,

14. Mariusz Wajskopf, 

Chłopcy 2005 

10. Beniamin Błaszczykiewicz, 

Chłopcy 2004 

12. Jakub Kamienik 

image 

image  

Informacja: MUKS "Gim2" w Nysie