Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 28 luty 2017 20:05

"Przedszkolak ratuje? czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Dziś w Przedszkolu nr 14 w Nysie zainaugurowana została kolejna edycja programu "Przedszkolak ratuje?, której celem jest uwrażliwienie dzieci od najmłodszych lat na potrzebę zachowania bezpieczeństwa....

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Zastępca Burmistrza Nysy Piotr Bobak, Komendant Powiatowy Policji w Nysie Piotr Smoleń a także Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Paweł Gotkowski. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim - takie hasło przyświeca organizatorom programu "Przedszkolak ratuje". Komenda Powiatowa Policji w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu - Filia w Nysie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, Straż Miejska w Nysie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie połączyły siły by pokazać najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo ich samych i osób im najbliższych. Dzieci z okazji inauguracji programu wraz z opiekunami przygotowały krótki program artystyczny, którego motywem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. 

image 

image 

112, 997, 998 i 999 - te numery powinnien znać na pamieć każdy z nas już od najmłodszych lat. Ich znajomość może bowiem uratować życie i zdrowie. Doskonale wiedzą o tym podopieczni Przedszkola nr 14, którzy numery alarmowe recytują z pamięci niczym melomani referny muzycznych szlagierów. Dzieci w ramach programu "Przedszkolak ratuje" uczone są także podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W rolę instruktórów wcielają się studenci Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nysie. 

image 

image 

Program "Przedszkolak ratuje" skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym w grupach wiekowych 5-6 lat. Końcowa gala podsumowująca tegoroczną edycję zapalnowana jest na 8 czerwca b.r. w Nyskim Domu Kultury. 

image 


" style="text-align: justify;">

Komenda Powiatowa Policji w Nysie wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Opolu - Filia w Nysie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, Strażą Miejską w Nysie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie w dniu 13 stycznia 2017 r.  podpisała Umowę Partnerską na rzecz współpracy przy realizacji Projektu.

image

Program skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym w grupach wiekowych 5-6 lat. Program ruszy 28 lutego 2017 r. a końcowa gala  przewidziana jest  8 czerwca 2017 r. w Nyskim Domu Kultury.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 
Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 luty 2017 20:22
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech