Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Zapisy na Uniwersytet dziecięcy przy PWSZ w Nysie

Napisał

Od marca, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie będzie realizowany projekt pn. "Uniwersytet dziecięcy przy PWSZ w Nysie".

Ideą inicjatywy "UNIWERSYTET DZIECIĘCY PRZY PWSZ W NYSIE" jest zainteresowanie dzieci nauką oraz rozbudzenie w nich chęci do nauki poprzez realizację zajęć prowadzonych w innowacyjnej formule. Warsztaty, wykłady i laboratoria poprowadzą wykładowcy z nyskiej Uczelni. Zajęcia podzielone będą na 3 grupy wiekowe: 8-9 lat, 10-12 lat i 13-14 lat.

Zajęcia odbywać się będą w weekendy w semestrze od marca do czerwca 2017 roku. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z nyskiej Uczelni. Nyska Alma Mater posiada bowiem duże doświadczenie w realizacji zajęć skierowanych zarówno do dzieci jak i młodzieży w wieku 8-14 lat, podzielonych na 3 grupy wiekowe:

  • 2 gr. 12 os. 8-9 lat (łącznie 24 os.),
  • 2 gr. 12 os. 10-12 lat (łącznie 24 os.),
  • 2 gr. 12 os. 13-14 lat (łącznie 24 os.)

Zaplanowane zajęcia będą miały formę zarówno wykładów jak i laboratoriów oraz warsztatów, będą odpowiednio dostosowane do potrzeb każdej grupy wiekowej. Metodyka zajęć uwzględniać będzie w szczególności metody aktywizujące, oparte na praktycznym i problemowym sposobie podejścia do „młodego studenta”. Ponadto wykorzystywać będzie burzę mózgów, metodę przypadków, sytuacyjną i problemową, gry dydaktyczne, naukę przez zabawę, pracę w grupach z zachowaniem indywidualnego tempa i podejścia.

W ramach proponowanych zajęć wykorzystane zostaną metody oparte o doświadczenia, gry matematyczne, programy: GeoGebra i TinkerCAD - modelowanie i projektowanie 3D z wykorzystaniem drukarki oraz długopisu 3Doodler 2.0, który rysuje podgrzanym ABS lub PLA, co daje możliwość budowania obiektów 3D w taki sam sposób, jak drukarka 3D, ale bez tworzenia modeli komputerowych, instrumenty muzyczne i urządzenia akustyczne, fantomy, niezbędne produkty na warsztaty dietetyczne oraz odczynniki i substancje chemiczne do zajęć laboratoryjnych prowadzonych metodą eksperymentu.

Szczegółowa tematyka zajęć dostosowana jest do wiekku.

Czas trwania rekrutacji: od 27 lutego 2017 r. do 10 marca 2017 r. do godziny 15.00.

Zajęcia odbywać się będą w weekendy od marca do czerwca 2017 roku. Zajęcia są bezpłatne. Projekt jest dofinansowany przez MNISW.

Szczegółowe informacje na stronie: www.ud.pwsz.nysa.pl

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech