Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 23 listopad 2016 18:12

Młodzi z przedsiębiorczością za pan brat!

W dniach 14-20 listopada 2016 roku już po raz kolejny Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie uczestniczyło w projekcie Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości pt.: ?Otwarta firma? w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości....

g2 logoŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jest jednocześnie w 143 krajach świata, natomiast w Polsce już po raz dziewiąty.

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Młodzież gimnazjalna miała możliwość poznania lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych.  Dla przedsiębiorstw była  to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. W tym roku  młodzież mogła uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Powiatowy Urząd Pracy oraz działający przy nim Klub Pracy.

Zajęcia z przedsiębiorczości miały na celu przybliżyć młodzieży tematykę związaną z możliwością założenia własnej firmy, pozyskania na nią pieniędzy oraz wykorzystania własnych zainteresowań i pasji  w budowaniu swojej przyszłości. W trakcie spotkania z dziennikarzem Faktów Nyskich p. Fabianem Miszkielem młodzież mogła poznać tajniki pracy dziennikarskiej. 

image

 Jak odnaleźć się na rynku pracy, jak uniknąć zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu czy też jak odkryć swoje mocne strony, to tylko niektóre z  pytania, na które szukali odpowiedzi gimnazjaliści w trakcie spotkania z przedstawicielem Stowarzyszenia Edukacyjnego Nissa.

Pomimo, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości dobiega końca, uczniowie będą mieli jeszcze okazję do spotkań m.in. ze Stowarzyszeniem Artystycznym ARTEM, przedstawicielami firm lokalnych, tj.: Tuli Tuli p. Agaty Jenesky, Pogotowiem Sportowym i jej właścicielem p. Dariuszem Chodynieckim, Imaginarium- Fotografia p. Katarzyny Fudalej ? Waluś. 

Młodzież będzie miała taką okazję dzięki zajęciom z doradztwa zawodowego prowadzonym  przez p. Annę Śliwińską. Prowadzone również będą warsztaty z kosmetologii we współpracy ze Szkołą PASCAL. 

Ewa Chojecka

OpiekunSzkolnego Klubu Przedsiębiorczości 

Ostatnio zmieniany środa, 23 listopad 2016 18:20
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech