Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Dwudniowy Festiwal Inicjatyw Lokalnych Da Radę

Już za 10 dni rozpocznie się "Dwudniowy Festiwal Inicjatyw Lokalnych Da Radę". Jest to wielowymiarowe wydarzenie, które odbędzie aż w pięcu lokalizacjach w Nysie.

Festiwal odbędzie sie w dniach 26-27 listopada 2016r.

Organizatorzy przygotowują warsztaty, pokazy artystyczne, pokazy filmów i spektakle. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno najmłodsi, młodzież, rodziny z dziećmi, a także seniorzy.

 

Bogaty program imprezy sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród atrakcji m.in.: Escape Room, spotkanie z kulturą Słowian, warsztaty z utytułowaną bokserką, Joga Śmiechu, sentymentalna impreza w klimacie lat 80. i 90., a także pokaz warzenia piwa połączony z degustacją, warsztaty gry na bębnach afrykańskich oraz kino off dla dzieci i dorosłych. Poza tym Klub Małego Odkrywcy, Jumping Frog (aerobik na trampolinach), warsztaty fotograficzne, pokaz tańca na rurze, a także spektakl Teatru Forum, podczas którego każdy widz będzie miał realny wpływ na przebieg akcji. Wydarzenie odbędzie się w sześciu miejscach w Nysie: Gimnazjum nr 1, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Nyskim Domu Kultury, Muzeum Powiatowym, klubie Mono Stereo oraz przy ulicy Wrocławskiej 16. Jak mówią organizatorzy, Festiwal DA RADĘ powstał z pasji, zaangażowania i wspólnego działania mieszkańców Nysy. 

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w 50 różnych wydarzeniach podkreśla Szmytka:

Wydarzenie organizowane jest przez uczestników Akademii Animatorów Działań Lokalnych, Fundację Da Radę oraz partnerów wspierających inicjatywę. Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u festiwalu pod adresem fb.com/filDaRade. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Festiwal jest współfinansowany przez Gminę Nysa.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech