Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 18 październik 2016 22:09

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

18 października br. w Nyskim Domu Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej....


W wydarzeniu wzięli udział m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Przewodniczący Rady powiatu Nyskiego Mirosław Aranowicz, Zastępca Burmistrza Nysy Piotr Bobak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk, Przewodniczący Komisji Oświaty Janusz Chabiński i Rektor PWSZ prof. Przemysław Malinowski.

Trwająca blisko dwie godziny gala rozpoczęła się o godz. 17 w Nyskim Domu Kultury. Podczas wydarzenia Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody dla najbardziej zasłużonych  nauczycieli i dyrektorów żłobków i placówek oświatowych, którzy z pasją i poświęceniem edukują i wychowują młode pokolenie Polaków. W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego, Andrzeja Buły życzenia dla pracowników oświaty odczytał Arkadiusz Kuglarz,  rzecznik Marszałka. 

image

image

image

 Uroczystości okrasiły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5, Gimnazjum nr 1, a także absolwentów niniejszego gimnazjum i podopiecznych Nyskiego Studia Piosenki.  Galę przygotowali nauczyciele z nyskich placówek oświatowych: Marzena Deja, Emilia Dudek, Agnieszka Jarząbek, Aureliusz Bułdys i Dariusz Orłowski z Gimnazjum nr 1, a także Sylwia Margielewska, Bożena Pilch, Maria Rybicka i Izabela Grzybowska ze Szkoły Podstawowej nr 5.  Prace koordynowały Małgorzata Krzemieniecka-Duraj, Dyrektor Gimnazjum nr 1 i Eulalia Woźniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

Licznie zgromadzona w NDK publiczność zobaczyła etiudę taneczną i teatralną, mogła także delektować się popisami wokalnymi zdolnej młodzieży z nyskich szkół.  - Było dużo muzyki, rozśpiewanych dzieci na scenie,  które wykonywały znane przeboje. -  mówi Agnieszka Jarząbek, nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Nysie. ? Sądząc po reakcji, publiczność przyjęła występy naszych podopiecznych bardzo dobrze. Myślę, że nikt się nie nudził. ? dodaje Jarząbek.

image image
image image
image image

 Ważną częścią gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej było przyznanie 59-ciu uczniom stypendiów Burmistrza za osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2015/2016. - Nasze dzieci i młodzież są wspaniałe. Realizują się na każdym polu; naukowym, sportowym i artystycznym. - mówi Marzena Deja, nauczycielka z Gimnazjum nr 1. - To wielka satysfakcja bo stypendia są owocem także naszej ciężkiej pracy. Ciężkiej, ale niezwykle przyjemnej, bo to prawdziwa radość pracować z tak utalentowanymi młodymi ludźmi. - dodaje Deja. 

Także uczniowie nie kryli wdzięczności dla swoich nauczycieli i podkreślali jak ważną rolę pełnia w ich życiu. - Dzień Edukacji Narodowej to także dla nas bardzo ważna data. W tym dniu możemy jeszcze bardziej okazać nauczycielom jak bardzo ich cenimy i lubimy. - mówi Weronika Szenhofer, uczennica Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie ?Rolnik?. - Cenimy ich za cierpliwość, za pasję z jaką przekazują nam swoją wiedzę. Także za to, że pomagają nam dostrzec w sobie i rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Po prostu są wspaniali. - podsumowuje  Szenhofer. 

image

 image

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miasta w Nysie

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 październik 2016 21:56
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech