Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 13 październik 2016 19:17

Konferencje na temat zagrożeń narkotykowych

W środę 12 października br. Nysie odbyły się ważne prelekcje profilaktyczno-metodyczne dot. zagrożeń jakie niosą za sobą narkotyki i dopalacze, skierowane m.in. do młodzieży, nauczycieli, psychologów, i pracowników instytucji samorządowych.

Pierwsza część prelekcji odbyła się w liceum ogólnokształcącym Carolinum. Prowadzący  w przystępnej formie przedstawili uczniom jakie zagrożenia niesie przyjmowanie środków odurzających.

Spotkanie zorganizowane zostało przez  Urząd Miejski w Nysie oraz Komendę Powiatową Policji w Nysie. ? Ta prelekcja miała uczniom uzmysłowić jak niekorzystny wpływ na ich zdrowie może mieć przyjmowanie narkotyków i dopalaczy. - mówi Małgorzata Makaryk, Dyrektor nyskiego Carolinum. ? To udany początek cyklu spotkań profilaktycznych. - dodaje Makaryk. 

 

image

image

 

image

image

 Kilka godzin po prelekcji w Carolinum odbyła się konferencja profilaktyczno-metodyczna pt. "Narkotyki i dopalacze. Rozpoznawanie - podstawy pomocy medycznej. Delegacje profilaktyczne". Konferencja, która odbyła się w Nyskim Domu Kultury skierowana była do nauczycieli, pedagogów, psychologów, pracowników instytucji samorządowych, policjantów i kuratorów sądowych.

Spotkanie prowadził prof. Mariusz Jędrzejko, uznany autorytet w kwestii  profilaktyki antynarkotykowej.  Pomagali mu asystenci mgr Leszek  Roszczenko i  mgr Maciej Szczodrowski z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki. - Żyjemy w fantastycznym świecie, nowoczesnym,  pełnym technologii, smart fonów, samochodów i gadżetów. Ale w tym wspaniałym świecie czyhają na nas także zagrożenia, jednym z najgorszych są narkotyki i tzw. nowe narkotyki czyli dopalacze. ? mówi prof. Mariusz Jędrzejko. ? Podczas konferencji mówiliśmy nauczycielom i pedagogom o tym, czym są te substancje, jak niszczą człowieka i jak prawidłowo realizować profilaktykę. - dodaje prof. Jędrzejko. 

image

image

image

 W konferencji uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Starosta Nyski Czesław Biłobran, a także przedstawiciele służb mundurowych. - Macie fantastycznego Burmistrza i rewelacyjnego Starostę. To odważni ludzie, którzy pozwalają nam mówić jak jest. Nie straszyć, nie epatować drastycznymi przykładami tylko nazywać rzeczy po imieniu. - kontynuuje prof. Jędrzejko.

? Ważne jest żeby naszym cudownym dzieciakom powiedzieć tak: nie wierzcie w mit o leczniczej marihuanie, nie wierzcie że dilerzy sprzedają wam fajny towar tylko bądźcie asertywni i żyjcie jak najdłużej bo już nigdy więcej się nie urodzicie. - podsumowuje prof. Jędrzejko. 

image

image

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 październik 2016 19:54
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech