Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego

W poniedziałek 3 października br. oficjalnie otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego....

Miasteczko Ruchu Drogowego to idealne miejsce by przygotować dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg oraz doskonalić umiejętność jazdy na rowerze bez ryzyka potrącenia.

Obiekt w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie zaprojektowano z myślą o zastosowaniu dużej ilości elementów oznakowania z którymi młody uczestnik ruchu drogowego spotka się podczas jazdy. Miasteczko posiada także elementy infrastruktury sportowej, co umożliwia najmłodszym rozwijanie sportowej pasji.

  

W oficjalnej inauguracji Miasteczka Ruchu Drogowego wzięli udział m.in.: Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk, a także przedstawiciele służb mundurowych. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Maria Wiercigroch podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inicjatywy obywatelskiej, a także wyraziła nadzieje, że miasteczko nauczy dzieci bezpiecznego zachowania na drodze.

 

 

image

image  Wartość inwestycji to 145 000 złotych.  W jej ramach wykonano m.in.: nawierzchnię z mieszanki ceglanej, ścieżki rowerowe, bieżnię, skocznię w dal, a także jezdnię asfaltową włącznie z oznakowaniem pionowym i poziomym oraz ogrodzenie.

Funkcjonowanie miasteczka ma na celu popularyzację zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym najmłodszych jego uczestników. Zapraszamy do korzystania. 

image

image

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miasta w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech