Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

Policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotykają się z dziećmi.

kp policjaFunkcjonariuszki rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych użytkowników dróg oraz w codziennych sytuacjach. 

Policjanci z Nysy w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedzają uczniów szkół na terenie naszego powiatu. Funkcjonariuszki z nyskiej komendy odwiedziły w ostatnim czasie szkoły podstawowe  oraz przedszkola na terenie miasta i gminy Nysa.

Podczas spotkań policjantki rozmawiały z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach, a przede wszystkim o tym jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Przypominały najmłodszym  jak bezpiecznie postępować w domu, w drodze do szkoły, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz jak zachować się podczas kontaktów z osobami obcymi. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na koniec uczniowie i przedszkolaki otrzymali od policjantek książeczki „Pierwszaki” i „Bezpieczny Przedszkolak”.

 

image

image

image

image

  

opracował Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech