Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy ul. Nowowiejskiej

W dniu 17 września br. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy ul. Nowowiejskiej w Nysie. Przybyłych gości oraz dzieci przywitali zastępca Burmistrza Nysy - Marek Rymarz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie - Paweł Nakonieczny.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali najmłodsi użytkownicy nowo-powstałego placu zabaw. Na dzieci czekało wiele atrakcji - m.in. zawody, konkursy, pokaz baniek mydlanych i oczywiście nie obeszło się bez smakołyków oraz poczęstunku owocami z lokalnego sadu. Mamy nadzieję, że plac zabaw będzie dostarczał dzieciom z rejonu Dolnej Wsi wiele niezapomnianych chwil każdego dnia. Jak podkreślali opiekunowie dzieci - tego typu miejsce było długo wyczekiwane w tej okolicy. 

image

 image

image  

 

 

W pikniku oprócz rodzin z dziećmi wzięli udział również podopieczni OPS-u, którzy bawili się pod okiem opiekunów i animatorów zabaw. Plac przy Nowowiejskiej jest ogrodzony, dzięki czemu rodzice mogli pozostawić bezpiecznie swoje pociechy i poromzwiać z równieśnikami n/t wychowania dzieci we współczesnym świecie, a także zasięgnąć porad psychologa dziecięcego. 

 

 

image

image

image

image

 

 

Nowy plac zabaw powstał w ramach zdania Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016, polegającego m.in. na realizacji środowiskowych programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, w tym na zagospodarowaniu i doposażeniu miejsc realizacji programów.

 

Zabawę dla dzieci przygotowali pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji  oraz Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Nysie.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech