Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 16 wrzesień 2016 22:16

Ks. Wacław Leśnikowski odchodzi na emeryturę

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 15 września br. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się Msza Święta z udziałem Biskupa Andrzeja Czai z okazji zakończenia pracy kapelana Hospicjum i Prezesa Stowarzyszenia Auxilium, Księdza Wacława Leśnikowskiego.

W nabożeństwie wziął udział Sekretarz Miasta, Robert Piegza.

image

Hospicjum Nyskie rozpoczęło swoją działalność 7 kwietnia 1994 roku, jako część nyskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej, którego kapelanem był Ks. Wacław Leśnikowski. Od 5 stycznia 2001 roku Hospicjum w Nysie stanowi odrębną jednostkę jako Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywnej, powołany i prowadzony przez nyskie Stowarzyszenie Auxilium.Od początku istnienia jego prezesem był Ks. Wacław Leśnikowski. 30 czerwca br. duchowny zakończył pracę w stowarzyszeniu.

image image

Ks. Wacław Leśnikowski był głównym inicjatorem takich inwestycji jak stopniowe wyremontowanie i zaadoptowanie wnętrza obiektu do potrzeb opieki paliatywnej, a następnie wyposażenie Hospicjum w windę typu szpitalnego i jego rozbudowę oraz wykonanie nowej elewacji i parkingu na placu hospicyjnym.

Łukasz Bressa

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech