Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 14 wrzesień 2016 20:06

Piknik rodzinny przy nowym placu zabaw

Burmistrz Nysy zaprasza w dniu 17 września br. na piknik przy nowo powstałym placu zabaw przy ul. Nowowiejskiej. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzinę 12.00. Serdecznie zapraszamy....

Doskonałą okazją do integracji mieszkańców Dolnej Wsi będzie piknik rodzinny, na który zapraszamy w najbliższą sobotę od godziny 12. Najmłodsi na placu zabaw oprócz dostępnych zestawów zabawowych będą mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez animatorów zabaw, m.in. z dmuchanego boiska sportowego.

Na stanowisku artystycznym odbędą się warsztaty, a na stanowisku kreatywnym opiekunowie podpowiedzą, jak stworzyć koralikowe bransoletki. O dobry humor maluchów zadba również popularna postać z kreskówek. Organizatorzy przewidzieli również słodki poczęstunek oraz pokaz tańca break dance.

Nowy plac zabaw powstał w ramach zdania Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016, polegającego m.in. na realizacji środowiskowych programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, w tym na zagospodarowaniu i doposażeniu miejsc realizacji programów.

Program przewiduje także zatrudnienie animatorów podwórkowych i pedagogów ulicy, których zadaniem będzie dostarczenie dzieciom i młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego. 

imageimage

 Gmina Nysa w ostatnich miesiącach mocno zaangażowała się w realizację zadań dot. remontów placówek szkolnych, otwierania kuchni i jadalni, a także tworzenia nowych i doposażania istniejących placów zabaw.

Było to jedno z założeń kampanii wyborczej Burmistrza Kordiana Kolbiarza. W ostatnim tygodniu dokonano uroczystego otwarcia placu zabaw przy SP nr 10 w Nysie. Równocześnie trwają prace związane z doposażeniem placów zabaw m.in. na osiedlu Podzamcze oraz w Głębinowie. 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany środa, 14 wrzesień 2016 21:41
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech