Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 12 wrzesień 2016 20:56

Otwarcie kolejnego placu zabaw

Najmłodsi znów mają powód do radości. W trosce o aktywność fizyczną maluchów i komfort rodziców gmina Nysa zrealizowała kolejny projekt budowy placu zabaw....

Nowy obiekt usytuowany przy Szkole Podstawowej nr 1 został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza w środę 7 września.

Plac zabaw wykonała firma Magnetics z Wrocławia. Koszt inwestycji to 150 tysięcy złotych. By pobudzić aktywność fizyczną  i zapewnić dzieciom znakomitą zabawę wykonano: zestaw zabawowy ze ślizgawką, zestaw linearny, dwie huśtawki podwójne, a także huśtawkę z bocianim gniazdem. Zatrudnieni zostali także animatorzy i pedagodzy ulicy, którzy będą do dyspozycji najmłodszych. 

image

image

 Z uwagi na duży teren na którym znajduje się obiekt - w przyszłości możliwa jest rozbudowa placu o kolejne urządzenia zabawowe.  Projekt został zrealizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Równocześnie trwają prace związane z doposażeniem istniejących placów zabaw m.in. na osiedlu Podzamcze oraz w Głębinowie, gdzie zostaną zamontowane kolejne zestawy zabawowe.

image image
image image

  Polecamy również artykuł pt. Gmina inwestuje w place zabaw >>

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 wrzesień 2016 21:24
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech