Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 02 sierpień 2016 21:15

Relacja z czwartków lekkoatletycznych

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniu 28.07.2016 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego rozpoczęły się VI zawody w ramach „Czwartków lekkoatletycznych 2016” . Do zawodów zgłosiło się 125 dzieci i młodzieży. W poszczególnych konkurencjach......

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

image

 

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Michał Kocyba – 9,25 s

II miejsce – Dawid Dąbrowski – 9,33 s

III miejsce – Tymek Kulpa – 9,40 s

IV miejsce – Aleksander  Piechnik– 9,42 s

V miejsce – Izabela Jezierska – 9,43 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Izabela Jezierska – 9,76 s

II miejsce – Aleksander Piechnik – 10,01 s

III miejsce – Oliwia Fitas – 10,26 s

IV miejsce – Bartek Paluch – 10,28 s

V miejsce – Natasza Mazańska – 10, 50 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – II

Bieg na 50 m - dziewczęta

I miejsce – Lena Paluch – 8,92 s

II miejsce – Oliwia Piechnik – 9,40 s

III miejsce – Lena Rogowska – 9,41 s

IV miejsce – Laura Żukowska – 9,60 s

V miejsce – Milena Maj – 9,76 s

 

Bieg na 50 m - chłopcy

I miejsce – Adam Rydlewski – 9,28 s

II miejsce – Filip Tomaszewski – 9,32 s

III miejsce – Alan Kardela – 10,16 s

IV miejsce – Dawid Kulesza – 10,24 s

IV miejsce – Wojciech Dzierżak – 10,24 s

V miejsce – Filip Łysy – 10,45 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Lena Paluch – 2,61 m

II miejsce – Milena Maj – 2,60 m

III miejsce – Lena Rogowska – 2,40 m

IV miejsce – Oliwia Piechnik – 2,38 m

V miejsce – Laura Żukowska– 2,34 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Adam Rydlewski – 2,95 m

II miejsce – Filip Tomaszewski – 2,39 m

III miejsce – Filip Łysy – 2,31 m

IV miejsce – Dawid Kulesza – 2,29 m

V  miejsce – Jakub Salamon – 2,19 m

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. III - IV

Bieg na 100 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Maj – 17,40 s

II miejsce – Aleksandra Malara – 17,44 s

III miejsce – Maja Czarnobrewa – 17,82 s

IV miejsce – Klaudia Szostek – 18,05 s

V  miejsce – Wiktoria Ferlyjiwska – 18,54 s

 

Bieg na 100 m - chłopcy

I miejsce – Michał Raczek – 16,15 s

II miejsce – Adrian Malara – 16,72

III miejsce – Wojciech Mazański – 16,85 s

IV miejsce – Jakub Olejniczak – 17,00 s

V  miejsce – Jakub Czarnobrewy – 17,11 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Aleksandra Malara – 2,96 m

II miejsce – Zuzanna Maj – 2,90 m

III miejsce – Małgorzata Brzezińska – 2,60 m

IV miejsce – Wiktoria Ferlyjiwska  – 2,46 m

V miejsce – Anna Kukulka – 2,34 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce –  Adrian Malara – 2,95 m

II miejsce – Michał Andrzejewski  – 2,85 m

III miejsce – Rafał Krupa – 2,65 m

IV miejsce – Jakub Olejnik – 2,50 m

V  miejsce – Dawid Cielecki – 2,45  m

 

Rzut piłeczką palantową - dziewczęta

I miejsce – Anna Siwy – 18,20 m

II miejsce – Maja Czarnobrewa – 15,40 m

III miejsce – Hanna Czwórnóg – 14,00 m

IV miejsce – Zuzanna Czwórnóg – 12,00 m

V miejsce – Julia Centomirska – 8,00 m

 

Rzut piłeczką palantową – chłopcy

I miejsce – Michał Raczek – 37,00 m

II miejsce – Jakub Czarnobrewy – 26,70 m

III miejsce – Mateusz Kocyba – 21,40 m

IV miejsce – Wojciech Mazański – 20,80 m

V miejsce – Filip Jastrzębski – 15,80 m

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. V - VI

Bieg na 200 m - dziewczęta

 I miejsce – Nina Arent – 31,22 s

II miejsce – Zuzanna Kapuścik – 32,55 s

II miejsce – Nina Słobodzian – 32,55 s

III miejsce – Olga Arent – 33,87 s

IV miejsce – Julia Rogowska – 34,32 s

V miejsce – Julia Chudy – 35,19 s

Bieg na 200 m - chłopcy

I miejsce – Dominik Rydlewski –  31,96 s

II miejsce – Jakub Soloch – 32,53 s

III miejsce – Konrad Chojecki – 34,14 s

IV miejsce – Marcel Wajs – 45,18 s

 

Rzut piłeczką palantową – dziewczęta

I miejsce – Nina Arent – 37,00m

II miejsce – Olga Arent  – 36,20 m

III miejsce – Nina Słobodzian – 32,50 m

IV miejsce – Kalina Orlińska – 24,30 m

V miejsce – Natalia Kijas – 21,00 m

 

Rzut piłeczką palantową – chłopcy

I miejsce – Jakub Siwy – 29,10 m

II miejsce – Konrad Chojecki – 27,40 m

III miejsce – Cyprian Orluk – 24,00 m

IV miejsce – Marcel Wajs – 22,30 s

V miejsce – Mikołaj Gnot – 20,00 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Julia Rogowska – 3,27 m

II miejsce – Julia Chudy – 3,10 m

III miejsce – Julia Zaczyk – 2,90 m

IV miejsce – Lilianna Hnat – 2,49 m

 

Skok w dal – chłopcy

I miejsce – Jakub Soloch – 3,62 m

II miejsce – Dominik Rydlewski – 3,60 m

III miejsce – Jakub Siwy – 2,97 m

IV miejsce – Kacper Zoń – 2,90 m

V miejsce – Cyprian Orluk – 2,38 m

 image

 

image

Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Kolejne spotkania odbędą się w dniach 4,11,18,25 sierpnia 2016 r.

Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. Sponsor główny zawodów – Intersnack. 

 

opr. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie