Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 26 lipiec 2016 16:25

Trwają czwartki lekkoatletyczne

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartkach lekkoatletycznych na Stadionie Miejskim przy ul. Kraszewskiego. 21 lipca odbyły się już VI zawody w cyklu. Do zawodów zgłosiło się ponad 100 uczestników z najmłodszych roczników....

Do udziału w sportowej zabawie zapraszamy rodziców i dziadków z dziećmi, którzy mogą pomagać i dopingować swoje pociechy w czasie zawodów. Warto zabrać ze sobą koce i piknikowe kosze i korzystać ze słonecznej pogody.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

PRZEDSZKOLAKI

Tor przeszkód

I miejsce – Dawid Dąbrowski – 9,79 s

II miejsce – Kamil Połata – 9,93 s

III miejsce – Tomasz Orłowski – 9,96 s

IV miejsce – Oliwia Fitas – 9,98 s

V miejsce – Błażej Bogucki – 10,00 s

 

Bieg na 50 m

I miejsce – Dawid Dąbrowski – 10,10 s

II miejsce – Bartek Paluch – 10,26 s

III miejsce – Tomek Orłowski – 10,28 s

IV miejsce – Oliwia Fitas – 10,31 s

V miejsce – Błażej Bogucki – 10, 55 s

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. I – II

Bieg na 50 m - dziewczęta

I miejsce – Lena Paluch – 8,98 s

II miejsce – Milena Maj – 9,31 s

II miejsce – Nadia Gromuł – 9,31 s

III miejsce – Iza Jezierska – 9,62 s

IV miejsce – Lena Rogowska – 9,90 s

V miejsce – Agnieszka Kubaszewska – 10,04 s

 

Bieg na 50 m - chłopcy

I miejsce – Karol Połata – 8,91 s

II miejsce – Adam Rydlewski – 8,96 s

III miejsce – Bartosz  Żabnicki – 9,38 s

IV miejsce – Mateusz Próchniak – 9,66 s

V miejsce – Michał Hajdas – 9,73 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Lena Paluch – 2,65 m

II miejsce – Laura Żukowska – 2,60 m

III miejsce – Lena Rogowska – 2,37 m

IV miejsce – Milena Maj– 2,22 m

V miejsce – Natalia Soloch – 2,20 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce – Michał Hajdas – 2,69 m

II miejsce – Karol Połata – 2,52 m

III miejsce – Filip Tomaszewski – 2,47 m

IV miejsce – Bartosz Żabnicki – 2,45 m

V  miejsce – Szymon Dąbrowski – 2,35 m

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. III - IV

Bieg na 100 m - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Maj – 16,66 s

II miejsce – Klaudia Szostek– 17,14 s

III miejsce – Maja Czarnobrewa – 17,71 s

IV miejsce – Małgorzata Brzezińska – 18,23 s

V  miejsce – Wiktoria Dykta – 19,03 s

 

Bieg na 100 m - chłopcy

I miejsce – Adrian Malara – 17,07 s

II miejsce – Jakub Czarnobrewy – 17,30 s

III miejsce – Jakub Olejniczak – 17,32 s

IV miejsce – Mariusz Wajskopf – 17,61 s

V  miejsce – Maciej Szczygieł – 17,95 s

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Maj – 2,92 m

II miejsce – Małgorzata Brzezińska – 2,62 m

III miejsce – Wiktoria Ferlyjiwska – 2,57 m

IV miejsce – Hanna Kamienik  – 2,52 m

V miejsce – Wiktoria Dykta – 2,20 m

 

Skok w dal - chłopcy

I miejsce –  Jakub Olejniczak – 3,01 m

II miejsce – Adrian Malara  – 2,85 m

III miejsce – Krzysztof  Pawlik – 2,75 m

IV miejsce – Nikodem Musiał – 2,43 m

IV  miejsce – Łukasz Matura – 2,32  m

 

Rzut piłeczką palantową - dziewczęta

I miejsce Zuzanna Kapuścik – 20,70 m

I miejsce – Daria Chmura – 20,70 m

II miejsce – Maja Czarnobrewa – 19,00 m

III miejsce – Zuzanna Spychalska – 17,30 m

IV miejsce – Wiktoria Soroko – 11,50 m

 

Rzut piłeczką palantową – chłopcy

I miejsce – Jakub Czarnobrewy – 27,10 m

II miejsce – Mariusz Wajskopf – 23,70 m

III miejsce – Adam Rydlewski – 21,60 m

III miejsce – Mateusz Kocyba – 21,60 m

IV miejsce – Filip Jastrzębski – 16,00 m

V miejsce – Łukasz Seniak – 15,00 m

 

SZKOŁY PODSTAWOWE KL. V - VI

Bieg na 200 m - dziewczęta

I miejsce – Ola Janusz – 36,15 s

II miejsce – Zuzanna Kapuścik – 33,45 s

III miejsce – Julia Rogowska – 33,87 s

IV miejsce – Julia Chudy – 34,21 s

V miejsce – Zuzanna Paluch – 34,26 s

 

Bieg na 200 m - chłopcy

I miejsce – Dominik Rydlewski –  31,04 s

II miejsce – Tobiasz Jezierski – 31,68 s

III miejsce – Jakub Soloch – 31,70 s

IV miejsce – Filip Leja – 32,29 s

 

Rzut piłeczką palantową – dziewczęta

I miejsce – Zuzanna Paluch – 29,00m

II miejsce – Ola Janusz  – 25,90 m

III miejsce – Ola Pabiś – 18,90 m

IV miejsce – Magdalena Kozak – 13,80 m

V miejsce – Klaudia Nawrocka – 12,00 m

 

Rzut piłeczką palantową – chłopcy

I miejsce – Dominik Rydlewski – 34,00 m

II miejsce – Filip Leja – 33,20 m

III miejsce – Oskar Skirzewski – 28,00 m

 

Skok w dal - dziewczęta

I miejsce – Julia Rogowska – 3,28 m

II miejsce – Julia Chudy – 3,10 m

III miejsce – Martyna Kloc – 2,90 m

IV miejsce – Julia Zaczyk – 2,80 m

V miejsce – Zuzanna Terteka – 2,75 m

 

Skok w dal – chłopcy

I miejsce – Jakub Soloch – 3,81 m

II miejsce – Tobiasz Jezierski – 3,64 m

III miejsce – Maciej Szczygieł – 2,85 m 

image Uczestnicy zawodów otrzymali medale, dyplomy z podpisem Burmistrza Nysy - Kordiana Kolbiarza, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 28 lipca oraz 4,11,18,25 sierpnia 2016 r. Organizatorem zawodów jest Nyski Ośrodek Rekreacji a współorganizatorem Urząd Miejski w Nysie. 

image image

  

opr. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie