Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 07 lipiec 2016 18:39

Wypoczynek w Warszawie dla liderów

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. młodzież Gminy Nysa wypoczywała w stolicy naszego kraju w ramach wypoczynku dla liderów. 19 uczniów szkół podstawowych oraz 11 uczniów gimnazjów zostało wyróżnionych tym wyjazdem w nagrodę za swoją pracę społeczną......

Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, podczas pobytu w Warszawie zwiedzili m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Techniki, Muzeum Chopina czy Muzeum Wojska Polskiego. Nyska młodzież poznała różne ciekawostki na temat funkcjonowania świata dzięki wizycie w Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium.

Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili całe Stare Miasto i Zamek Królewski, byli też w kinie, zoo, na plenerowym koncercie chopinowskim oraz wieczornym multimedialnym pokazie fontann „Woda – Światło – Dźwięk”.

Lepiej poznali funkcjonowanie naszego państwa dzięki wizycie w sejmie. Uczestnicy wypoczynku obejrzeli też piękną panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Każdy dzień zapewniał liczne atrakcje, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszej młodzieży.

image image

 Cały wyjazd zapewnił bardzo dużo wrażeń, pozwolił znacznie poszerzyć wiedzę uczestników. Każdy wyjechał z niego z licznymi nowymi znajomościami oraz bardzo dobrymi wspomnieniami. Poprzez taką nagrodę nasza Gmina pokazuje młodzieży, że warto być aktywnym, bo ich działania zostają zauważone i docenione. Wierzymy, że wypoczynek w Warszawie zmotywował każdego uczestnika do dalszej pracy na rzecz swojej szkoły oraz lokalnej społeczności.

image image image

 

Gminny Zarząd Oświaty w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech