Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 01 lipiec 2016 17:46

Kuba Cup 2016

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Nyscy zawodnicy wzięli udział w turnieju Kuba Cup 2016, którego organizatorem jest Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest”....

W dniach 27-28 czerwca w Opolu obok Centrum Rozrywki Kubatura reprezentacja Gminy Nysa w składzie:  Maciej Kurpas, Maciej Szotek, Oskar Kubicz, Natan Wierzchowski, Bruno Cendrowski, Dominik Wiewióra, Szymon Zimny, Eugeniusz Kuglarz – opiekun drużyny uczestniczyła w Turnieju piłki nożnej „Letni Kuba Cup 2016”.

Turniej zorganizowany został już po raz trzeci przez Fundację Jakuba Błaszczykowskiego „Ludzki Gest” dla chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych z roczników 2003 i młodszych.  Celem turnieju była przede wszystkim integracja dzieci poprzez sportową rywalizację w duchu fair play i propagowanie wartości sportowych. Impreza wpisywała się również w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play” i „Stop zwolnieniom z WF-u”. 

Turniej odbywał się w formule Piłkarskich Mistrzostwa Europy  UEFA EURO 2016 we Francji, w której grały 24 drużyny, przy czym każda z drużyn występowała jako jedna z reprezentacji narodowych występujących na EURO 2016. Nyska drużyna reprezentowała barwy Węgier. 

W pierwszym dniu turnieju 27 czerwca odbyły się rozgrywki grupowe, w których drużyna z Nysy zajęła I miejsce w grupie po 3 wygranych meczach z Islandią, Austrią i Portugalią i awansowała do fazy pucharowej tj. do 1/8 finału. Niestety w drugim dniu turnieju rozegrano tylko jeden mecz i po przegraniu 7:9 z Belgią zakończyła się sportowa rywalizacja. 

Jednakże uzyskany wynik na pewno zostanie poprawiony za rok podczas kolejnej edycji turnieju. 

image

 Klasyfikacja końcowa Letniego Kuba Cup 2016:

  1. Szwecja (Orange Kids Opole)
  2. Polska (Maxymalni 3 Opole)
  3. Belgia (FC Dryblers Opole)
  4. Włochy(LKS Jedność Rozmierka)
  5. Czechy (Turbo Chłopaki Dąbrowa)
  6. Anglia (Dinozaury Krasiejów)
  7. Niemcy (Czerwono-Czarni Namysłów)
  8. Islandia (APN Głogówek)

9-16 Miejsce:

Szwajcaria (Staniszcze Wielkie)

Austria (Świbie)

Albania (Jemielnica)

Turcja (FC Dobrzeń)

Węgry (Nyskie Orły)

Chorwacja (Rudzkie Sokoły)

Rosja (BURZ Kłobuck)

Francja (PSP1 Opole) 

Podczas całego turnieju strzelono 814 goli. Oprócz meczów odbywały się konkursy sportowe dla zawodników oraz trenerów i kibiców oraz zostały przeprowadzone pogadanki m. in na temat bezpieczeństwa na wakacjach oraz uzależnień. 

 

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech