Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Dni w diecezjach przed spotkaniem z Ojcem Świętym

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasowe działania związane z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży....

Nysa pod koniec lipca br. w ramach obchodów Tygodnia Misyjnego i Dni w Diecezjach będzie gościła ponad 300 młodych pielgrzymów z Czech, Włoch oraz Norwegii, którzy wezmą udział w spotkaniu z Ojcem Świętym. Dni w diecezjach to miejscowe inicjatywy diecezji, które w dniach 20-25 lipca br. poprzedzą centralne obchody 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas konferencji prasowej przedstawiono ramowy program Dni w diecezjach w gminie Nysa, a także omówiono najważniejsze sprawy logistyczne, finansowe, wolontariatu i współpracy z różnymi instytucjami oraz podmiotami, w celu jak najlepszego przyjęcia zagranicznych pielgrzymów. – Nysa przygotowana jest na przyjęcie dwukrotnie większej liczby pielgrzymów. Lliczymy na to, że ta grupa jeszcze będzie powiększona. – powiedział na konferencji ks. Sławomir Krawczyk. – Cieszymy się, że nie tylko sama Nysa, ale również poszczególne miejscowości  chętnie chcą uczestniczyć w tych uroczystościach. Doceniamy również wielką pracę naszych młodych wolontariuszy.

image image

 Ks. Sławomir Krawczyk podkreślił także długotrwałą dobrą współpracę z Urzędem Miejskim w Nysie, nie tylko przy okazji tego projektu. - Cieszę się, że Rada Miejska w Nysie chętnie zgodziła się sfinansować organizację tych wydarzeń w kwocie 100 tys. zł. – powiedział obecny na konferencji Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny. - Światowe Dni Młodzieży są doskonałą okazją do promocji naszego miasta.

Program Tygodnia Misyjnego w Nysie został przygotowany na bazie ogólnopolskiego programu, a więc według podziału tematycznego na każdy dzień. – Młodzież przyjedzie do parafii w środę, dzień później organizujemy dzień kultury, podczas którego pielgrzymi poznają miasto, jego najważniejsze miejsca i historię. – powiedział o. Damian Piątkowiak. – O 19 rozpocznie się koncert zespołu Arka Noego, a około 22 spektakl Apokalipsa w wykonaniu Teatru A. Piątek jest dniem miłosierdzia. Będziemy angażować młodych w konkretny ślad ich obecności tutaj. Po południu odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, a wieczorem w Parku u Werbistów odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Sobotę spędzamy z całą Diecezją Opolską na Górze Świętej Anny, a w niedzielę przypada dzień rodzinny i przeżywania wspólnoty w domach, które przyjmą młodych. W poniedziałek wszyscy udadzą się do Krakowa na spotkanie z Papieżem.    

image image

 Dziennikarze pytali najwięcej o kwestie zapewnienia bezpieczeństwa podczas Tygodnia Misyjnego oraz zaangażowanie młodych wolontariuszy w pomoc przy organizacji zaplanowanych wydarzeń o charakterze kulturalnym i duchowym. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zapewnili o pełnej gotowości służb i bardzo dobrej współpracy z wojewódzkim koordynatorem obchodów Światowych Dni Młodzieży. 

 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech