Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 10:50

Bezpieczne wakacje w Kopernikach

Dnia 14 czerwca 2016 r. w Zespole Szkolno?Przedszkolnym w Kopernikach odbyła się prelekcja na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku w ramach programu ?Bezpieczne wakacje?....

Prelekcja na temat zagrożeń poprowadził przedstawiciel Policji w Nysie.

W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i dzieci z przedszkola. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa. Przedstawiono zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Ze względu na wzmożoną częstotliwość korzystania w tym okresie z rowerów zaznaczono jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty na drodze. 

imageimage Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a funkcjonariusz uświadomił uczniom, że policjant zawsze służy im pomocą. 

Ponadto  tego dnia odbyło się także spotkanie z Ratownikami WOPR Nysa pt. ?Woda i przygoda, jestem trzeźwy i ratuję bo umiem.? Jarosław Białochławek z nyskiego WOPR-u zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznej kąpieli wodnej i słonecznej. Ostrzegał, że nie wolno kąpać się w akwenach wodnych bez zgody i opieki dorosłych. Przestrzegał przed zagrożeniami kąpieli w miejscach niestrzeżonych i radził co należy zrobić, gdy dziecko zagubi się na zatłoczonej plaży. Wskazano na konieczność posiadania na sobie kamizelek asekuracyjnych podczas korzystania ze sprzętu pływającego. Przypomniano numery telefonów alarmowych. 

image imageimage

 Na koniec uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające rozumienie przedstawionych zasad. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały dobrych rad na wakacje i uczestniczyły w pokazach sprzętu ratunkowego będącego na wyposażeniu Policji w Nysie. 

 

Informacja - ZSP w Kopernikach

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:49
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech