Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 16 czerwiec 2016 19:47

Memoriał Andrzeja Grubby

W dniach 11-12 czerwca odbył się już X Memoriał najwybitniejszego w historii Polskiego tenisa stołowego zawodnika Andrzeja Grubby. Do Sopotu pojechało trzech zawodników sekcji żaków AZS PWSZ Nysa: Szymon Rogoziński, Jakub Kurowski oraz Hubert Baziak....

Chłopcy w turnieju reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie, rywalizując z najlepszymi szkołami w Polsce, wygrywając po drodze pewnie eliminacje wojewódzkie.  Do turnieju przystąpiło 32 drużyny ze szkół podstawowych. Turniej rozpoczął się od rywalizacji grupowych w 8 grupach po 4 szkoły. Nysianie trafili do grupy D, w której rywalizowali ze szkołami z Białegostoku, Jeżewa oraz Wólki Łętowskiej.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu z Wólką Łętowską, który przegraliśmy 1:3, a ?oczko? dla naszej drużyny wywalczył Jakub Kurowski. Szymon oraz Hubert można powiedzieć, że przespali swoje pojedynki. Kolejny mecz to rywalizacja z Białymstokiem, który był faworytem tej grupy. Po zaciętym i bardzo emocjonującym meczu lepsza okazałą się reprezentacja chłopców ze szkoły podstawowej nr 3 w Nysie, wygrywając 3:2. Ostatni mecz w grupie był formalnością, ponieważ szkoła podstawowa z Jeżewa wystawiła trzech skrzatów z roczników 2008 i 2009.

 

 

image Drugie miejsce w grupie dawało prawo walki o miejsca 9-16. W ostatnim sobotnim pojedynku musieliśmy uznać wyższość szkoły z Gdańska przegrywając to spotkanie 2:3 i walczyliśmy o miejsca 13-16. Dodatkowo byliśmy osłabieni ponieważ nasz zawodnik Hubert musiał wyjechać  z Sopotu. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od wygranej 3:2 nad Śmiglem i walczyliśmy o 13 miejsce.  W meczu o tą pozycję przegraliśmy 1:3 ze szkołą  z Płocka i ostatecznie zajęliśmy 14 miejsce.

Podsumowując, reprezentacja SP3 w Nysie zajęła bardzo dobre 14 miejsce (w zeszłym roku w IX Memoriale zajęliśmy dopiero 27 miejsce) na 32 najlepsze drużyny z 16 województw. Po raz drugi z rzędu nasza drużyna była jedną z najmłodszych szkół na turnieju. Zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody i trzeba tutaj wyróżnić Szymona Rogozińskiego, który był niepodważalnym filarem naszej drużyny.

Turniej jak co roku stał na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Zawodnicy skorzystali z rejsu statkiem pirackim po morzu Bałtyckim oraz możliwości trenowania z najlepszymi zawodnikami Polski w tenisie - Lucjanem Błaszczykiem oraz Danielem Bąkiem. Na koniec wszyscy dostali medale oraz nagrody rzeczowe.

 

 

image

 Patrząc na to z perspektywy trenera powinniśmy brać przykład z Fundacji im. A. Grubby, którą prowadzi Lucyna Grubba - jeśli w przyszłości chcemy mieć takich wspaniałych zawodników jakim bez wątpienia był Andrzej Grubba. Chłopcom gratuluję dobrej gry przy stołach oraz życzę dalszych sukcesów!

Opiekun zespołu - Dawid Trojak

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 czerwiec 2016 19:52
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech