Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji  Zdrowego Stylu Życia

W dniach od 09-11 czerwca 2016 roku w Zielonce koło Warszawy odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji  Zdrowego Stylu Życia....

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywieniaoraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W pierwszym dniu uczestnicy olimpiady rozwiązywali test składający się ze 100 pytań z  prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W drugim dniu przedstawiali swoją akcję prozdrowotną i uczestniczyli w pozorowanych scenkach z zakresu pierwszej pomocy.

image

image

image

 Uczennica Gimnazjum nr 1 w Nysie Katarzyna Paterek zajęła VI miejsce i zdobyła tytuł finalistki. Jest to wielki sukces Kasi, która wcześniej zajęła pierwsze miejsce w etapie szkolnym, rejonowym i okręgowym olimpiady. Konkurencja była olbrzymia, bowiem w olimpiadzie wzięło udział 34500 uczniów. Nasza uczennica znalazła się w gronie 32 finalistów, w tym 16 w kategorii szkół gimnazjalnych i reprezentowała w etapie centralnym nyskie gimnazjum i Okręgowy Oddział PCK w Opolu. Uczennicy gratulujemy olbrzymiego sukcesu.

image

Informacja - Opiekun SK PCK, Renata Głuszek

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech