Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

„I Festiwal Zawodów i Nauki" dla gimnazjalistów

Napisał

Powiat Nyski zorganizowało „I Festiwal Zawodów i Nauki" dla uczniów III klas gimnazjów w dniu 10.06.2016 roku od godziny 12 w Muzeum Powiatowym w Nysie...

Celem Festiwalu jest przedstawienie w ciekawy i atrakcyjny sposób ofert kierunków kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nyski.

Swoje oferty zaprezentowali:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie (Carolinum)

  2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie (Ekonomik)

  3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie (Mechanik)

  4. Zespół Szkół Technicznych w Nysie (Budowlanka)

  5. Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie (Plastyk)

  6. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (Rolnik)

W programie Festiwalu zaplanowano:

- wystąpienia promujące szkoły połączone z prezentacjami artystyczno - wokalnymi

- stoiska szkół promujące kierunki kształcenia

- filmy przedstawiające funkcjonowanie szkół widziane oczami uczniów.

Zapraszamy serdecznie na Festiwal wszystkich gimnazjalistów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w festiwalu będzie pomocne w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Relacja z "Festiwalu Zawodów i Nauki"

Z inicjatywy Wicestarosty Nyskiego Piotra Woźniaka odbył się dzisiaj „Festiwal Zawodów i Nauki”. Na dziedzińcu nyskiego Muzeum Powiatowego licznie przybyli uczniowie III klas gimnazjów mieli okazję do zapoznania się z zaprezentowaną w bardzo ciekawy sposób ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nyski.

Uczniowie naszych szkół mocno zaangażowali się w prezentację swoich placówek, przygotowali stoiska promocyjne, rozdawali materiały informacyjno-promocyjne, prezentowali się także na scenie (wystąpienia artystyczno-wokalne, scenki tematyczne). Odwiedzający  Festiwal zobaczyli m.in. robota, którego zbudowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie,  musztrę w wykonaniu uczniów klasy o profilu policyjno-prawnym Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie czy niezwykły występ Carolińskich mażoretek.

Wierzymy, że uczestnictwo w festiwalu będzie pomocne w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

  
   
  
   

Referat Promocji

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech