Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 07 czerwiec 2016 00:14

Zawody Pływackie z okazji „Dnia Dziecka”

W dniu 2 czerwca na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się Zawody pływackie z okazji „Dnia Dziecka”. Celem imprezy - oprócz uświetnienia „Dnia Dziecka” - było upowszechnienie wśród dzieci umiejętności pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie oraz popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej. 

92 uczestników rywalizowało w trzech kategoriach i stylach pływackich na dystansie 25 metrów. Poziom i umiejętności pływackie były różne, ale zaangażowanie i sportową walkę pokazali wszyscy uczestnicy zawodów. Na uwagę zasługuje fakt,  że  tegoroczne zawody miały wyższy poziom sportowy niż w latach ubiegłych. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich osób uczących pływania w naszym mieście. 

image image

 Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy zawodów pływackich słodycze. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski w Nysie  i Nyski Szkolny Związek Sportowy, przy współpracy z NOR Sp. z o.o. i WOPR Oddział Rejonowy w Nysie. 

Zawody pływackie dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo emocji, uśmiechu i niesamowitych wrażeń. 

image image
image image
image image

 image

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

Urząd Miejski w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech