Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 02 czerwiec 2016 16:12

Wizyta małych piłkarzy z Ludinghausen w Nysie

W dniach 26-28 maja na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Sporting? Nysa gościła w Nysie niemiecka drużyna SV Fortuna Seppenrade z partnerskiego miasta Ludinghausen....

W pierwszym dniu pobytu goście z Niemiec razem z reprezentacją ?Sporting? Nysa zostały oficjalnie przyjęte przez Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza. Dzieci miały okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz zabawić się w dziennikarzy - zadając różne pytania włodarzowi miasta. Jednym z nich było oczywiście pytanie o ulubiony klub piłkarski Burmistrza.

Odbyła się również krótka wycieczka po Nysie ? wjazd na punkt widokowy ratusza i podziwianie przepięknego widoku oraz świetna zabawa w Kępnicy (gra w paintball, mecz towarzyski) zakończona wspólnym grillowaniem. 

imageimage

 W drugim dniu pobytu w sobotę 28 maja na boisku Gimnazjum Nr 2 w Nysie odbył się MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MIAST PARTNERSKICH -  ?NYSA CUP 2016? o Puchar Burmistrza Nysy z udziałem drużyn: SV Fortuna Seppenrade (Niemcy), FK Sumperk (Czechy) i UKS ?Sporting? Nysa (Polska). 

Pogoda dopisała, była świetna zabawa, dużo pozytywnych sportowych emocji i wrażeń. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy  otrzymali zasłużone złote medale które wręczał Burmistrz Nysy. 

image

 image

 Takie spotkania to świetna okazja do wymiany doświadczeń, poglądów, zawiązania nowych znajomości, nauki języka obcego, a przede wszystkim do podtrzymania więzi pomiędzy miastami partnerskimi. 

image

 

Informacja - UKS Sporting Nysa

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2016 22:07
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech