Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 25 maj 2016 11:33

Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w Pływaniu

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie z SP nr 1 i nr 3 w Nysie na Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu, które odbyły się 7 maja 2016 r. w Kędzierzynie-Koźlu....

Nasze zawodniczki i zawodnicy po raz pierwszy w historii zdobyli 6 medali w konkurencjach indywidualnych amatorów (uczniowie bez licencji klubowych):

Zabłotni Adam - „ZŁOTO” w Stylu Dowolnym

Ewa Kałętkiewicz – „SREBRO” w Stylu Dowolnym i „BRĄZ” w Stylu Klasycznym;

Dudek Agnieszka – „BRĄZ” w Stylu Dowolnym;

Filipek Daniel – „SREBRO” w Stylu Klasycznym oraz „BRĄZ” w Stylu Dowolnym. 

O „krok” od medalu ukończyła zawody Sztafeta Dziewcząt z SP 1, której zabrakło do trzeciego miejsca - 1,07 s.  Sztafety chłopców wystartowały na miarę swoich możliwości i zajęły 11 i 12 miejsce. 

Nasze drużyny wystąpiły w następujących składach:

SP nr 1  - DZIEWCZĘTA

  1. Dudek Agnieszka       
  2. Dytko Hanna            
  3. Janusz Aleksandra     
  4. Kałętkiewicz Ewa                
  5. Podgórny Iza                  
  6. Wójcik Amelia           
  7. Zając Hanna
  8. Szczepańska Klaudia
  9. Rez. Rejmoniak Amelia

 

SZTAFETY - DZIEWCZĘTA

 

1

PSP 5 Opole

2.17.52

2

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

2.21.27

3

PSP 3 Zdzieszowice

2.35.50

4

PSP 1 Nysa

2.36.57

5

PSP 2 Opole

2.38.29

6

PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

2.40.83

7

PSP 2 Strzelce Opolskie

2.41.88

8

PSP 2 Kluczbork

2.52.82

9

Szkoła TAK Opole

2.58.17

10

PSP 5 Kluczbork

3.06.46

11

PSP 1 Krapkowice

3.06.64

12

PSP 5 Krapkowice

3.09.68

13

PSP 6 Kędzierzyn-Koźle

3.22.90

  

SP nr 1 - CHŁOPCY

  1. Faltyn Patryk            
  2. Filipek Daniel            
  3. Grubiak Karol              
  4. Ostrowski Wojciech        
  5. Raczek Michał           
  6. Koronczok Tomasz          
  7. Wierzchowski Natan            
  8. Zając Mateusz
  9. Rez.  Dominik Rydlewski, Szyra Mikołaj, Woźniak  Jakub   

 

SP nr 3 - CHŁOPCY          

  1. Zabłotni Adam               
  2. Janik Mateusz           
  3. Rzitka Paweł               
  4. Kwaśniak Maciej             
  5. Kłodnicki Mikołaj            
  6. Bobryk Szymon          
  7. Hubiak Jakub                
  8. Terlecki Franciszek       

SZTAFETY - CHŁOPCY

 

1

PSP 5 Opole

2.15.59

2

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

2.16.20

3

PSP 3 Zdzieszowice

2.25.78

4

PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

2.28.02

5

PSP 5 Kluczbork

2.30.65

6

PSP 2 Strzelce Opolskie

2.31.94

7

Szkoła TAK Opole

2.32.12

8

PSP 2 Opole

2.32.35

9

PSP 2 Kluczbork

2.39.43

10

PSP 1 Krapkowice

2.39.44

11

PSP 1 Nysa

2.43.16

12

PSP 3 Nysa

2.48.71

13

PSP Kietrz

2.50.34

14

PSP 6 Kędzierzyn-Koźle

3.26.92

 

WYNIKI INDYWIDUALNE

 

STYL DOWOLNY – 50m

     

1

Niedobitek

Izabella

PSP 20 Opole

0.35.10

2

Kałętkiewicz

Ewa

SP 1 Nysa

0.37.14

3

Dudek

Agnieszka

SP 1 Nysa

0.37.95

10

Kuchta

Michalina

SP 3 Nysa

0.44.65

  

STYL KLASYCZNY – 50m

   

1

Niedobitek

Izabella

PSP 20 Opole

0.43.56

2

Merkulova

Sofia

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

0.46.02

3

Kałętkiewicz

Ewa

SP 1 Nysa

0.47.74

4

Woźniak

Nikola

SP 3 Nysa

0.47.96

  

STYL DOWOLNY – 50m

  

   

1

Zabłotni

Adam

PSP 3 Nysa

0.33.77

2

Wiśniewski

Kajetan

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

0.34.49

3

Filipek

Daniel

PSP 1 Nysa

0.35.44

4

Ostrowski

Wojciech

PSP 1 Nysa

0.36.16

5

Zając

Mateusz

PSP 1 Nysa

0.37.44

 

STYL KLASYCZNY – 50m

   

1

Białokur

Michał

PSP 11 Opole

0.44.81

2

Filipek

Daniel

PSP 1 Nysa

0.46.38

3

Ziemba

Kacper

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

0.50.31

4

Łukasik

Dawid

PSP 9 Kędzierzyn-Koźle

0.55.86

  

Opiekunowie: 

SP 1 Nysa - Przybyszewska Małgorzata, Niewiadomski Roman

SP 3 Nysa - Strukowska  Ewa

  

Informacja - Koordynator Sportu Szkolnego, Roman Niewiadomski