Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Muzyczne show na zakończenie Dni Nysy 2016

Za nami już XXIII edycja Święta Miasta. Czas na małe podsumowanie. Jak było? Ile osób przekroczyło bramy Stadionu Miejskiego? Kto najbardziej zachwycił widownię?...

Trzeci dzień Dni Nysy przyniósł tegoroczny rekord frekwencji. Od godziny 14 za sprawą pikniku z funduszami europejskimi Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego zapełniał się z godziny na godzinę, przyciągając rodziny z dziećmi. Strefy edukacji, rekreacji i degustacji miały do zaoferowania bogaty program, a najwięcej frajdy z okazji połączonych obchodów Dni Nysy i Święta Województwa Opolskiego miały dzieciaki.

2015 dni nysy logoTo dla dzieci ustawiono wielkie dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się interakcyjne zabawy edukacyjne. W połączeniu z atrakcjami wesołego miasteczka na płycie bocznej stadionu - rodzice mieli możliwość sprawienia pociechom wielkiej i niezapomnianej frajdy.  image

image image
image image

 W połączeniu z piękną słoneczną pogodą mieliśmy naprawdę udany piknik. – Gościcie nas w Nysie ze świętem województwa. Jest mi ogromnie miło i mam ogromny powód do dumy, że jesteśmy tutaj i możemy razem świętować. – powiedział ze sceny głównej Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła.

Cieszę się bardzo, że tak dużo młodych ludzi jest dzisiaj na tej imprezie bo młodzi ludzie to przyszłość Nysy, przyszłość Opolszczyzny i przyszłość Unii Europejskiej. Tym samym Marszałek nawiązał do hasła Burmistrza Kordiana Kolbiarza – Nysa to ludzie.

Obaj panowie w towarzystwie Norberta Krajczego na scenie wręczyli nagrody w konkursie dla dzieci i młodzieży dot. wspólnoty europejskiej. 

 

image image image image

  

Podczas pikniku dostępna była także strefa degustacji z opolskimi produktami regionalnymi. W program artystyczny imprezy świetnie wpisało się Centrum Uśmiechu dla dzieci oraz Przegląd Piosenki Europejskiej. Dla praktyków przygotowano stoiska informacyjne n/t Funduszy Europejskich oraz oferty Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.  

Drugi tegoroczny Piknik z Funduszami Europejskimi w ramach obchodów Święta Województwa Opolskiego zaplanowano 4 czerwca 2016 r. w Paczkowie. 

image image

 Tak było na stadionie, ale trzeci dzień świętowania rozpoczęto w gmachu Nyskiego Domu Kultury. Na scenie mogliśmy podziwiać TEATRALNY PORANEK DLA DZIECI, przygotowany przez aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. O 12:00 w Bazylice Mniejszej odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców naszej gminy, a dwie godziny później w tym samym miejscu odbył się niecodzienny koncert  kwartetu smyczkowego "Angelus" Filharmonii Opolskiej. Mury Bazyliki sprzyjały dobrej akustyce i relaksacyjnemu odbiorowi koncertu. 

image

 Wieczorem scena należała do muzyków rockowych i z pogranicza R&B, hip-hopu i soulu. O 19.15 przypomniał o sobie zyskujący coraz większą rozpoznawalność w Polsce zespół z Nysy – Horyzont z m.in. Kamilem Radomem, Dariuszem Orłowskim i Łukaszem Łabusiem w składzie. Tuż po nich wystąpił Grzegorz Hyży z zespołem. Nysianie nie zawiedli śpiewając razem z gwiazdami największe przeboje. 

image image
image image

image

 To był świetny koncert, ale największych emocji podczas trzydniowych obchodów miasta dostarczyli muzycy Afromentalu – zapewniając blisko dwugodzinne muzyczne show, jakiego Nysa jeszcze nie widziała. Zdaniem wielu obserwatorów był to najbardziej energetyczny koncert, jaki ktokolwiek w Nysie zagrał. Sami muzycy Afromentalu przyznali, że nie są zespołem, którego koncerty się tylko ogląda. - Nasze koncerty się przede wszystkich przeżywa. - powiedział Wojtek "Łozo" Łozowski. Żywa muzyka z podkładem dwóch perkusji, a także efekty pirotechniczne i dobre nagłośnienie sprawiły, że zespół z pewnością zyskał w Nysie nowych fanów. 

image image image image image image image

 Po koncercie Dyrektor NDK - Marta Klubowicz podziękowała wszystkim za wspólną zabawę w czasie Dni Nysy, a swoim pracownikom za zaangażowanie i profesjonalizm w przygotowaniu Święta Miasta. My również w imieniu Burmistrza Nysy przyłączamy się do podziękowań dla wszystkich osób, które pomogły w przygotowaniu wydarzeń głównych jak i tych mniejszych, ale równie ważnych imprez okolicznościowych.

 Przez trzy dni w Nysie bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób, a do zabawy jak przed rokiem zachęcali ze sceny Magdalena Zioło oraz DJ Case. Największą publikę zgromadziły koncerty Afromentalu, Grzegorz Hyżego oraz Pectusa - co jeszcze raz potwierdziło, że rock w różnych odmianach w naszym mieście ma najwięcej zwolenników. Dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

image Dni Nysy 2016 zakończył dynamiczny pokaz fajerwerków.

 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech