Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 23 maj 2016 19:17

Nyski Festiwal Młodości już za tydzień

Urząd Miejski w Nysie, Nyski Dom Kultury oraz Gimnazjum nr 1 w Nysie zapraszają na Nyski Festiwal Młodości. To pierwsza edycja imprezy. Startujemy 4 czerwca br. o godzinie 14.00 w Bastionie św. Jadwigi. Wstęp wolny.

Nyski Festiwal Młodości

Na początku wydarzenia swoje talenty zaprezentują dzieci oraz młodzież z nyskich przedszkoli i szkół. Około godziny 17 rozpocznie się gala podsumowujące pierwszą edycję konkursu "Mały Tryton". Honorowe wyróżnienie Burmistrza Nysy wzorem "Trytona Nyskiego" jest wyrazem uznania społeczności lokalnej. W tym przypadku statuetki będą przyznawane dzieciom oraz młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych, zaangażowanym w działalność na rzecz Gminy Nysa oraz działalność charytatywną. - Chcemy w ten sposób wyróżnić najzdolniejszą młodzież, a także zaangażować do aktywnej działalności na rzecz społeczności lokalnej. ? powiedział Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. 

Wieczór umili nam zespół wokalno-instrumentalny oraz Nyskie Studio Piosenki. Zakończymy wszystko bardzo efektownie koncertem zespołu Foliba, połączonym z punktem kulminacyjnym - obrzuceniem kolorami holi. Serdecznie zapraszany na ffestiwal.

Program imprezy:

14:00 rozpoczęcie Nyskiego Festiwalu Młodości

17.00 wręczenie statuetki I edycji Małego Trytona.

19:00 koncert zespołu "Foliba" 

image

 

 

image

 

 

 

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

 

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 maj 2016 19:32
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech