Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 18 maj 2016 19:07

Gimnazjum nr 1 ?Szkołą Uczącą Się?

9 maja 2016 roku Gimnazjum nr 1 w Nysie otrzymało tytuł ?Szkoły Uczącej Się?, nadany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności....

g1 logoPo 4 latach pracy z ocenianiem kształtującym poprzedzonych szkoleniami nauczycieli, których celem było podniesienie jakości pracy szkoły w nyskim gimnazjum odbył się ?Panel Koleżeński RUN? z udziałem nauczycieli z innych szkół. Jest to uwieńczenie starań tej placówki, aby współczesna szkoła nabrała nowej jakości w nauczaniu i podążała za ideą dialogu w nauczaniu pomiędzy Rodzicem, Uczniem i Nauczycielem. 

W tym dniu w murach Gimnazjum nr 1 gościło 13 panelistów  ze szkół, które mają już tytuł SUS. Reprezentowali oni: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Bolesławcu. Moderatorem panelu koleżeńskiego była przedstawicielka CEO Aleksandra Cupok. Nie zabrakło także zaproszonych gości: przewodniczącego Gminnego Zarządu Oświaty Adama Fujarczuka oraz uczniów, rodziców i nauczycieli.    

Podczas pierwszej części paneliści zwiedzali szkołę oraz uczestniczyli w 6 lekcjach otwartych, obserwując wzorce w nauczaniu wdrażane w szkole. Następnie spotkali się z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz uczniami, od których zasięgnęli opinii o standardach oceniania kształtującego stosowanych w nyskim gimnazjum. 

Głównym punktem spotkania była rozmowa panelowa z zaproszonymi gośćmi, którą uroczyście rozpoczęła dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Krzemieniecka-Duraj. Następnie odbyła się  prezentacja dotycząca pracy szkoły w programie SUS oraz raport z założeń, które wyznaczono jako obszary do działania i podnoszenia jakości pracy szkoły. Sprawozdanie z realizacji założeń przedstawiła Renata Głuszek, a obszary do dalszej pracy - Ewa Drzewiecka, która była szkolnym koordynatorem działań w programie RUN (Rozumienie Uczenia i Nauczania). 

image

Po podsumowaniu rozmowy panelowej Aleksadra Cupok w imieniu CEO wręczyła na ręce pani dyrektor certyfikat. 

Tytuł ?Szkoły Uczącej Się? jest tytułem honorowym potwierdzającym,  że nauczyciele w swojej pracy z uczniami koncentrują się na świadomym nauczaniu  poprzez wdrażanie strategii oceniania kształtującego. Tym samym Gimnazjum nr 1 trafiło do prestiżowego grona ponad 230 szkół w Polsce, które taki tytuł już otrzymały. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był autorski spektakl Szkolnego Teatru ?Fatamorgana? przygotowany przez panie  Agnieszkę Jarząbek i Marzenę Deję, a także pyszny tort. 

image

 

Informacja - Ewa Drzewiecka, Gim. 1 w Nysie

 

Ostatnio zmieniany środa, 18 maj 2016 19:46
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech