Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Spektakl teatrzyku kukiełkowego "Królewska księga"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie są stałymi gośćmi w zaprzyjaźnionym Oddziale Dziecięcym  Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie.

Ucznowie z dużym zaangażowaniem biorą udział we wszystkich inicjatywach kierowanych do młodego czytelnika. Od kilku lat w maju  młodzi artyści ze szkolnego koła teatrzyku kukiełkowego prezentują w bibliotece przedstawienia lalkowe. W tym roku spektakl  pt. „Królewska księga” obejrzało około 1000 dzieci z przedszkoli i z klas młodszych szkół podstawowych (z Nysy i okolic). 

image

image

image

Zespół aktorski: Wiktoria Buczkowska, Roksana Kamińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Łydko, Magdalena Pasiniewicz, Magdalena Piątek, Natalia Podgórna i Weronika Seniak, pokazał swoje umiejętności na najwyższym poziomie i otrzymał zasłużone brawa,  gratulacje i podziękowania ze strony wszystkich widzów.

Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję spotkać  się z bohaterami  teatrzyku „Królewska księga”  od 6 czerwca. Młodzi aktorzy z klasy Vb: Wiktoria Ćwirzeń, Amelia Ogórek, Emilia Polak i Krzysztof Skotnicki  zapraszają do biblioteki szkolnej na spotkanie z królem, który nie lubił się uczyć. Wspaniała zabawa gwarantowana! 

image

  

Informacja - SP nr 5 w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech