Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 12 maj 2016 16:40

Marszałek Piłsudski widziany oczami dzieci

W dniu dzisiejszym w na dziedzińcu Muzeum Powiatowego w Nysie odbyła się uroczystość związana z zakończeniem konkursu plastycznego pt. „Marszałek Piłsudski widziany oczami dzieci”....

Konkurs plastyczny pt. „Marszałek Piłsudski widziany oczami dzieci”, zorganizował Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie.

„Marszałek Piłsudski widziany oczami dzieci” to temat konkursu organizowanego w dniach 18.04-9.05.2016 przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie. Celem tego wydarzenia było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, zachęcenie ich do zainteresowania się postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także promocja działań komitetu. 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych w określonych dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Konkurs zakończył się w dniu 9 maja br., natomiast dzień później podczas spotkania członków komitetu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców. Przewodniczącą komisji była Daria Muszyńska, a sekretarzem – Adrian Kołodziej. Ponadto w składzie jury byli także Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, który także objął patronatem honorowym to wydarzenie; Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty – Adam Fujarczuk; Dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie, a zarazem członek komitetu – Edward Hałajko; Przewodniczący Koła Naukowego Studencki Patrol – Marcin Janik; Przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika – Piotr Wojtasik oraz członek komitetu – Andrzej Koziarimage image

 Łącznie do oceny wpłynęły 152 prace uczniów szkół podstawowych z Gminy Nysa. Komisja konkursowa obradowała bardzo długo, mając problem z wyłonieniem zwycięzców ze względu na bardzo dużą ilość pięknie wykonanych prac. W końcu jednak poprzez głosowanie udało wyłonić się zwycięzców w poszczególnych kategoriach, ponadto Przewodniczący Komitetu –  Piotr Wojtasik przyznał nagrodę specjalną dla 6 prac konkursowych. Klasyfikacja wygląda następująco:

I. Kategoria klas I-III:

 1. Tomasz Koronczok – Szkoła Podstawowa nr 1
 2. Lena Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 1
 3. Paulina Waszak – Szkoła Podstawowa nr 1

II. Kategoria klas IV-VI:

 1. Ewa Kołętkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1
 2. Karolina Brajer - Zespół Szkół Sportowych
 3. Natalia Markowicz – Szkoła Podstawowa nr 10

III. Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu:

 1. Wiktoria Grzegorzek – Szkoła Podstawowa nr 10
 2. Filip Przybyszewski – Szkoła Podstawowa nr 10
 3. 3.Angela Nagórska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej
 4. Dawid Nagórski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej Nyskiej
 5. Maja Hubiak – Szkoła Podstawowa nr 3
 6. Milena Poterała – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy
image image
image image

 W dniu dzisiejszym o godzinie 10:00 na dziedzińcu Muzeum Powiatowego w Nysie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego, połączone z rozdaniem nagród oraz wystawą prac konkursowych. Warto wspomnieć także o szczególnej dacie. Właśnie w dniu dzisiejszym przypada 81 rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami licznie przybyli na dziedziniec Muzeum, gdzie wszystkich przywitał Przewodniczący Komitetu – Piotr Wojtasik, który przedstawił pokrótce działania i cel komitetu oraz cel konkursu. Po krótkim przemówieniu głos zabrała Przewodnicząca Komisji Konkursowej – Daria Muszyńska, która rozpoczęła wręczanie nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym. Nagrody wręczał w imieniu Burmistrza Nysy – Wiceburmistrz Nysy, Piotr Bobak, Dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie – Edward Hałajko, Przewodniczący Koła Naukowego Studencki Patrol –  Marcin Janik, Przewodnicząca Komisji – Daria Muszyńska oraz Przewodniczący Komitetu –  Piotr Wojtasik. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci pucharków, odlewów marszałka Piłsudskiego, dyplomów i okolicznościowych książek oraz słodkiego upominku. 

image image  Po wręczeniu nagród krótkie przemówienie okolicznościowe wygłosił Wiceburmistrz Nysy – Piotr Bobak, natomiast każdy z uczestników konkursu otrzymał słodki upominek w postaci czekolady za udział w konkursie. Ostatnim punktem wydarzenia była możliwość zobaczenia prac konkursowych wystawionych w muzeum. Warto nadmienić także, że wystawa będzie możliwa do oglądania przez cały następny tydzień w Muzeum Powiatowym w Nysie. 

Członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie pragną podziękować Burmistrzowi Nysy – Kordianowi Kolbiarzowi za objęcie patronatem honorowym konkursu, Wiceburmistrzowi – Piotrowi Bobakowi za udział w zakończeniu, Dyrektorowi Muzeum Powiatowego w Nysie –  Edwardowi Hałajce za udostepnienie siedziby Muzeum do przeprowadzenia zakończenia oraz wystawy, Dyrektorowi Gminnego Zarządu Oświaty – Adamowi Fujarczukowi za pomoc w organizacji, Przewodniczącemu Koła Naukowego Studencki Patrol – Marcinowi Janikowi za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wszystkim członkom komitetu, zwłaszcza Darii Muszyńskiej pomysłodawczyni konkursu i przewodniczącej komisji konkursowej. 

image

 Adrian Kołodziej

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech