Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 10 maj 2016 18:36

Gala podsumowująca projekt "Przedszkolak ratuje"

Napisał

16 maja br. w Nyskim Domu Kultury odbędzie się gala podsumowująca projekt "Przedszkolak ratuje".    Organizatorami są policjanci z nyskiej Komendy Powiatowej Policji, studenci ratownictwa medycznego nyskiej PWSZ, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nysie.

Odwiedzali oni nyskie przedszkola ucząc dzieci, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechniając wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtując właściwe postawy wobec zagrożeń życia i zdrowia. Projekt był świetną okazją, aby opowiedzieć najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw.

Zakończenie akcji planowane jest na 16 maja. Wówczas na scenie Nyskiego Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala kończąca warsztaty. Dzieci zaprezentują scenki o tematyce udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez swoich opiekunów.

Akcję objął honorowym partonatem Starosta Nyski Czesław Biłobran.

 

Referat Promocji Starostwa


Wspólna akcja edukacyjna Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, studentów Ratownictwa Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Nysy rozpoczęła się w marcu br. Cykl warsztatów ?Przedszkolak ratuje? polegał głównie na przekazaniu najmłodszym zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się nie tylko telefonów alarmowych i sposobu wzywania pomocy, ale także m.in. resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

O akcji mówiliśmy m.in. w dwóch odcinkach Nyskiej KronikiFilmowej.

Projekt był świetną okazją, aby opowiedzieć najmłodszym o bezpieczeństwie na drodze, w domu, a także w miejscu zabaw. 16 maja na scenie Nyskiego Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala kończąca warsztaty, podczas której dzieci zaprezentują scenki o tematyce udzielania pierwszej pomocy.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 maj 2016 00:08
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech