Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Spotkanie piłkarek i piłkarzy ręcznych w Gimnazjum nr 2 w Nysie

W czwartek 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum i klas szóstych szkół podstawowych......

Zebranie odbyło się w ramach Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej – OSPR, które działa z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wszystkich obecnych przywitał gospodarz obiektu, dyrektor Gimnazjum nr 2 - Lech Głazunow.

 Gimnazjum nr 2 im. Karpatczyków w Nysie, od września 2015 roku jest głównym koordynatorem zajęć piłki ręcznej w Nysie. W szkole istnieje klasa sportowa o tym profilu. Partnerami biorącymi udział w projekcie są: Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie i Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie. Młodzież podnosi swoje umiejętności na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach pozalekcyjnych. W ramach przystąpienia do projektu wszystkie szkoły otrzymały sprzęt sportowy: piłki ręczne, bramki, znaczniki, płotki, pachołki, itp. oraz dwa komplety stroju sportowego.

W efekcie najlepsze zawodniczki z gimnazjum dwukrotnie uczestniczyły w 4-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Zawadzkiem (w listopadzie 2015 i kwietniu 2016). Zjazdy były bezpłatne dla naszych adeptek i zaowocowały podniesieniem umiejętności technicznych i taktycznych w piłce ręcznej. W czwartek uczniowie wraz z trenerami wzięli udział w szkoleniu, które przeprowadził koordynator OSPR - Henryk Kwolik i fizjoterapeuta - Mariusz Gnoiński. Zawodnicy mieli okazję doświadczyć treningu rozwojowego z nastawieniem na prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów. Wspólny trening, profesjonalny pokaz ćwiczeń oraz zabawa zapewne korzystnie wpłynie na podniesienie umiejętności sportowych i scali grupę zwolenników piłki ręcznej.

 

 Zapraszamy uczniów klas szóstych do Gimnazjum nr 2 w Nysie, do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej – egzaminy w maju. 

 

Informacja - Anna Szczypta i Beata Ciastoń

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech