Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 22 kwiecień 2016 01:04

Spotkanie członków Stowarzyszenia SUBREGION POŁUDNIOWY

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

20 kwietnia w Muzeum Powiatowym w Nysie odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia SUBREGION POŁUDNIOWY, na którym omówiono m.in. zakres działalności biura stowarzyszenia, terminy naborów wniosków na 2016 rok oraz wysokość składki członkowskiej.

Subregion Południowy jest zinstytucjonalizowaną formą partnerstwa, zawiązanego w celu realizacji projektu "Partnerstwo Nyskie 2020". Głównym zadaniem Stowarzyszenia będzie realizacja najważniejszych zadań wynikających z opracowywanych strategii: rozwoju, rozwoju społecznego, transportu i rynku pracy przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnych środków unijnych. Ma w tym pomóc formowane Biuro Stowarzyszenia z siedzibą w budynku Starostwa Powiatowego w Nysie, którego zadania omówiono na wczorajszym zgromadzeniu. Biuro zacznie swoją pracę w maju br. W lipcu br. siedziba Starostwa oraz Biura Stowarzyszenia przeniesie się do budynku przy ul. Parkowej. 

image image

 W czasie spotkania omówiono także plan pracy Stowarzyszenia na najbliższy kwartał. – Chcemy aby Stowarzyszenie brało na siebie ciężar tego, aby członkowie z 17 samorządów mieli precyzyjne informacje i dokładne instrukcje n/t poszczególnych naborów. – powiedział w czasie spotkania etatowy członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Daniel Palimąka.

Walne zgromadzenie stowarzyszenia było doskonałą okazją do zastanowienia się nad priorytetami w zakresie aplikowania o dostępne fundusze, a także nad zasięgiem poszczególnych projektów. Wiadomo już, że wszyscy beneficjenci z powodów trwających procedur nie zdążą w terminie na kolejny nabór środków z UE. Zdaniem zastępcy burmistrza Nysy - Piotra Bobaka kluczowe dla regionu jest wprowadzenie systemu zintegrowanego transportu zbiorowego obszaru funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020.

image image image

 Stowarzyszenie SUBREGION POŁUDNIOWY zrzesza 3 powiaty: nyski, głubczycki i prudnicki oraz 14 gmin: Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce.

 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech