Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Zwycięstwo UKS Biała Nyska w Turnieju Tymbarka

Po dwóch dniach sportowej rywalizacji w Brzegu poznaliśmy piłkarskich Mistrzów Województwa Opolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. To już XV edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”....

Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju. Mecze finałowe rozgrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie. Życzymy powodzenia wszystkim zespołom z Opolszczyzny!

Finały Województwa Opolskiego zostały rozegrane w dniach 1-2 kwietnia w Brzegu na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały drużyny do lat 8 i dziewczęta do lat 10, a drugiego dnia rywalizowali chłopcy do lat 10 oraz dzieci z najstarszej kategorii wiekowej – U-12. 

W najmłodszej kategorii, do lat 8 najlepszy okazał się zespół UKP Gol z Opola. W decydującym meczu pokonał on SP Grodków 3:0. 

Zespoły LUKS Biała Nyska zwyciężyły w kategorii U-8 i U-12, zaś w kategorii U-10 zespół z Białej zdobył tytuł Wicemistrza Województwa! Zwycięskie drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Życzymy powodzenia i rywalizacji w duchu fair play.

image

 opr. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech