Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej - czas na etap powiatowy

W dniu 23 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

"Młodzież Zapobiega Pożarom" – to tytuł kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Na tegorocznych uczestników czekał do rozwiązania test jednokrotnego wyboru. Po trzy najlepsze osoby z danej kategorii przeszły do drugiego etapu – ustnego. W trakcie trwania drugiego etapu pozostała grupa uczestników miała okazję wziąć udział w pokazie gaszenia małego pożaru. Ochotnicy mogli wziąć także czynny udział i samemu za pomocą gaśnicy, ugasić płomienie.

W tegorocznym TWP na etapie gminnym organizowanym przez Gminę Nysa, wzięło udział 34 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przybyłych uczestników przywitał, otwierając zarazem konkurs wiceburmistrz Nysy – Piotr Bobak, Komendant Gminny OSP Gminy Nysa kpt. Wojciech Zwardoń oraz inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego i OSP – Danuta Naciasta.

imageimageimageimage

Po zakończeniu drugiego etapu konkursu wyłoniono ostatecznych zwycięzców etapu gminnego, którzy reprezentować będą naszą gminę w dniu 6 kwietnia b.r. w Korfantowie na etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Tegoroczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

  1. Kamila Jasińska – ZSP w Goświnowicach
  2. Dominika Derka – PSP w Przełęku
  3. Michał Derka – PSP w Przełęku 

 

II grupa wiekowa (gimnazjum)

  1. Agnieszka Wróblewska – Gimnazjum Nr 4 w Nysie
  2. Maria Smolińska – Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Nysie
  3. Jolanta Matejaszek – Diecezjalne Gimnazjum Humanistyczne w Nysie 

 

III grupa wiekowa ( ponadgimnazjalne)

  1. Michał Kawa –Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie
  2. Krzysztof Dżugaj – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie
  3. Paweł Mroczek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysieimageimage

Na uczestników tegorocznego gminnego etapu TWP czekały także okolicznościowe dyplomy i upominki, a na zwycięzców nagrody, ufundowane przez Gminę Nysa. Wręczania nagród dokonali wiceburmistrz Nysy – Marek Rymarz, Komendant Gminny OSP Gminy Nysa kpt. Wojciech Zwardoń, dowódca JRG PSP w Nysie - bryg. mgr inż. Grzegorz Kawa, inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego i OSP – Danuta Naciasta oraz prezes OSP Koperniki – Jan Wróblewski.Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zapraszamy do udziału w Turnieju w roku następnym.

 image

  

Adrian Kołodziej

Urząd Miejski w Nysie

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech