Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
sobota, 12 marzec 2016 22:48

I edycja ?Małego Trytona?

Burmistrz Nysy ustanowił nowe honorowe wyróżnienie pn. ?Mały Tryton?. Celem konkursu jest promowanie dzieci i młodzieży zaangażowanych w działalność na rzecz Gminy Nysa...

 Kandydatów do otrzymania wyróżnienia będzie można zgłaszać w terminie od 1 do 16 kwietnia 2016r. w dwóch do tego wyznaczonych miejscach - tj. w urnach, które zostaną rozstawione w holu Urzędu Miejskiego oraz w czytelni Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie. Zgłoszenia można wysyłać również drogą pocztową. Wnioski będą dostępne przy urnach, w punkcie podawczy Urzędu Miejskiego oraz do pobrania ze strony internetowej UM. 

 

Honorowe wyróżnienie ?Mały Tryton? jest wyrazem uznania społeczności lokalnej i przyznawane będzie każdego roku dzieciom oraz młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych ? od 6 do 9 lat oraz od 10 do 15 roku życia, zaangażowanym w działalność na rzecz Gminy Nysa oraz działalność charytatywną. - Chcemy w ten sposób wyróżnić najzdolniejszą młodzież, a także zaangażować do aktywnej działalności na rzecz społeczności lokalnej. ? powiedział Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. - Jak powtarzam od początku mojej kadencji - Nysa to ludzie, a więc także Ci najmłodsi, których chcemy zatrzymać w naszym mieście po skończonej edukacji i stworzyć im dobre warunki do życia i zakładania rodzin. 
(zarządzenie nr 642/2016 z dnia 7 marca br. )

Tak jak w przypadku przyznawanego od przeszło 19 lat wyróżnienia ?Tryton Nyski?, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają statuetki ?Małego Trytona?. O tym, kto zostanie doceniony w pierwszej edycji zadecyduje 9-osobowa Kapituła. - Na pewno będziemy chcieli czymś zaskoczyć nominowane osoby. - mówi Andrzej Babiński z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji  UM. - Statuetki będą różnić się od oryginału wykonanego dwie dekady temu przez nyskiego rzeźbiarza Mariana Molendę. Nagrodę można otrzymać tylko raz, więc musi być wyjątkowa i atrakcyjna dla młodzieży i taki charakter chcemy jej nadać. 

 

Serdecznie zapraszamy do wypełniania wniosków i zgłaszania kandydatów w podanym terminie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca br. podczas uroczystej gali w sali widowiskowej Nyskiego Domu Kultury.  

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie

 

Ostatnio zmieniany sobota, 12 marzec 2016 22:53
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech