Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Warsztaty "Przedszkolak ratuje"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie ze studentami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o kierunku Ratownictwo Medyczne i pracownikami Biblioteki Pedagogicznej z Nysy, rozpoczęli cykl warsztatów „Przedszkolak ratuje”....

2 marca br. w Przedszkolu nr 5 w Nysie policjanci z Nysy, studenci PWSZ w Nysie oraz pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Nysie, rozpoczęli cykl warsztatów pn. „Przedszkolak ratuje”.
W ramach tej akcji policjanci razem ze współorganizatorami planują spotkać się z wszystkimi przedszkolakami z terenu gminy Nysa. Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, upowszechnianie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń życia i zdrowia.

Głównym celem przedsięwzięcia jest nauczanie najmłodszych udzielania pierwszej pomocy i rozpowszechniania wiedzy o bezpieczeństwie.

Uroczyste rozpoczęcie warsztatów ogłosił Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Piotr Tarapata. O bezpieczeństwie na drodze, w domu i w miejscach zabaw, opowiedziały funkcjonariuszki Zespołu ds. Nieletnich. Omówiły również niebezpieczeństwa jakie czyhają na najmłodszych każdego dnia.

image image

 Agata Martula, Klaudia Pajdzik i Piotr Gocz - studenci II roku Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nysie pokazali dzieciom jak zachowywać się w przypadku złamania kończyn, omdlenia czy zranienia wtedy gdy nie ma w pobliżu osoby dorosłej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach. Pod okiem ratowników dzieci ćwiczyły wdechy i uciskania. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Całe spotkanie było doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia. 

Warsztaty zorganizowane zostały po to, by nasze pociechy w sytuacji zagrożeń wiedziały jak się zachować i pomóc osobie, która takiej pomocy potrzebuje.  

image image  

Informacja i zdjęcia - podkom.

Katarzyna Janas KPP Nysa

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech